ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

"Rz": samorządy i firmy będą motorem rozwoju elektromobilności w Polsce
07.11.2019r. 06:02

Na temat rosnącego zainteresowania zakupem samochodów elektrycznych wśród samorządów i firm pisze "Rzeczpospolita". Jednocześnie dziennik odnotowuje, że słaby przykład w tej dziedzinie daje administracja centralna.

Dziennik przypomina, że ostatnio Krakowski Holding Komunalny ogłosił zakup 47 samochodów elektrycznych, z których pierwsza partia 17 takich pojazdów w październiku trafiła do krakowskich instytucji miejskich. Samochody elektryczne wykorzystują też samorządowcy w Katowicach, w Rzeszowie, Szczecinie i we Wrocławiu.

"Rzeczpospolita" przytacza też wyniki badania przeprowadzonego wśród samorządów przez Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych. Spośród 62 samorządów, które brały udział w badaniu, 40 proc. zadeklarowało budowę floty aut elektrycznych w perspektywie roku, a 47 proc. w czasie najbliższych trzech lat.

Dziennik przypomina też wyniki z Barometru Flotowego opublikowanego przez Arval Service Lease Polska, z których wynika, że 19 proc. krajowych firm włączyło lub planuje włączyć w ciągu najbliższych trzech lat do swoich flot pojazdy elektryczne, hybrydowe typu plug-in lub hybrydowe.
"Rz" zwraca jednocześnie uwagę na niewielkie zainteresowanie samochodami elektrycznymi w administracji centralnej. Cytowany przez dziennik prezes PSPA Maciej Mazur szacuje, że we wszystkich resortach nie jeździ ich więcej niż 10.

Z danych Licznika Elektromobilności uruchomionego przez PSPA oraz PZPM wynika, że na koniec sierpnia po polskich drogach poruszało się około 7 tys. samochodów z napędem elektrycznym, z czego dwie trzecie stanowiły pojazdy w pełni elektryczne (BEV), a pozostałą część hybrydy typu plug-in (PHEV).

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE