ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

FT: OZE kosztują coraz mniej, ale brak magazynów energii ogranicza ich potencjał
07.11.2019r. 08:09

Z danych BloombergNEF wynika, że farmy wiatrowe i słoneczne osiągnęły już parytet cenowy z poziomami cen hurtowych energii w Kalifornii, Chinach i części Europy. Ich ceny we Francji i Wielkiej Brytanii mają spaść poniżej poziomu rynkowego w tym roku - czytamy w BiznesAlert.pl.

Międzynarodowa Agencja Energii przewiduje, że w 2019 roku nastąpi najszybszy rozwój Odnawialnych Źródeł Energii (OZE) od czterech lat. Napędzą go nowe inwestycje solarne w Unii Europejskiej, Indiach i Wietnami oraz wiatrowe w Unii, USA i Chinach.

Większa część spadku kosztów wynikała z efektu skali i wzrostu konkurencji w sektorze OZE. Nowe technologie mogą dalej zmniejszać koszty. Chodzi m.in. o perowskity i panele fotowoltaiczne czerpiące energię także z promieniowania słonecznego. Pomoże również modernizacja turbin wiatrowych, a nawet instalacja nowego oprogramowania zwiększającego efektywność ich pracy.
Fakt, że OZE nie mają wciąż zabezpieczenia w postaci magazynów energii ogranicza potencjał tej technologii - czytamy w Financial Times.
BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE