ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

MOL podniósł prognozę oczyszczonej CCS EBITDA na 2020 r.
07.11.2019r. 08:52

MOL podniósł prognozę oczyszczonej CCS (current cost of supplies) EBITDA w 2020 roku do ok. 2,4-2,6 mld USD - podała spółka w komunikacie. Do 2023 r. grupa spodziewa się osiągnięcia wyniku na poziomie 3 mld USD.

Grupa zakłada też m.in. produkcję w segmencie upstream na poziomie około 120-130 tys. baryłek ekwiwalentu ropy dziennie na lata 2020-2023. Roczna prognoza wolnych przepływów pieniężnych została podniesiona do 700 mln USD (z ok. 500 mln USD wcześniej), w związku z niedawnym przejęciem aktywów w Azerbejdżanie.

Segment downstream ma kontynuować wzrosty, w coraz większym stopniu koncentrując się na dekarbonizacji i zrównoważonym rozwoju.

Prognoza EBITDA segmentu usług konsumenckich została podniesiona do 600 mln USD w perspektywie roku 2023 (z ok. 500 mln USD wcześniej), a udział marży pozapaliwowej ma wzrosnąć do ok. 35 proc.
Pod koniec października MOL, po wynikach trzeciego kwartału, podniósł prognozę oczyszczonej CCS EBITDA na 2019 r. do około 2,4 mld USD z około 2,3 mld USD prognozowanych wcześniej.

MOL w trzecim kwartale miał oczyszczoną CCS EBITDA na poziomie 689 mln USD, a narastająco od początku roku 1,84 mld USD.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE