ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Unimot nie przeprowadzi częściowej dezinwestycji aktywów w segmencie gazu ziemnego
07.11.2019r. 12:53

Częściowa dezinwestycja w segmencie gazu ziemnego Unimotu nie dojdzie do skutku - podała spółka w komunikacie.

Jak informował Unimot w sierpniu, w ramach tego procesu w strukturach grupy miała pozostać jedynie spółka Unimot System, a udziały w pozostałych dwóch spółkach gazowych Blue LNG i Blue Cold miały przejść na własność dotychczasowego partnera biznesowego, czyli Blue Line Engineering (BLE).

Unimot podał w czwartek, że prowadzi rozmowy z BLE dotyczące nowego kształtu struktury transakcji i jeśli zostanie ona wiążąco ustalona, przekaże taką informację do publicznej wiadomości.
Łączna szacunkowa wartość transakcji miała wynieść 14,1 mln zł, z czego wartość nieposiadanych obecnie przez Unimot udziałów w Unimot System to 13,5 mln zł, a 0,6 mln zł to końcowe gotówkowe rozliczenie między stronami, które miało trafić do Unimot System.

Unimot zajmuje się obrotem olejem napędowym, biopaliwami, gazem płynnym, gazem ziemnym oraz energią elektryczną. Firma tworzy także na zasadach franczyzy sieć stacji paliw pod marką Avia.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE