ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

MATERIAŁY PROBLEMOWE

OZE i efektywność energetyczna w kontekście wyzwań dla wytwarzania i użytkowania energii elektrycznej w Polsce
12.11.2019r. 05:25

Waldemar Jędral ("Rynek Energii" - październik 2019)
Artykuł przedstawia negatywne skutki wytwarzania energii elektrycznej tylko przez duże OZE, zwłaszcza farmy wiatrowe. Uwzględniając konieczność stopniowego ograniczania spalania paliw kopalnych uzasadniono potrzebę posiadania niezbędnej liczby źródeł energii stabilnych i sterowalnych, tj. wysokosprawnych bloków węglowych i jądrowych dużych mocy oraz konieczność intensyfikacji wykorzystania wielkiego potencjału efektywności energetycznej i zmniejszenia marnotrawienia energii.

Dołączone pliki: Do odczytu plików wymagany jest program Acrobat Reader.


Dodaj nowy Komentarze ( 7 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 3 )


Autor: Pesel 12.11.2019r. 14:39
W artykule jest dziwne zdanie, ze z racji dużych metropolii "rozproszone źródła energii staja się obłudą". A niby dlaczego? Czy każdy budynek nie może sam sobie produkować prądu? Albo kilka sąsiednich? A skoro mowa o oszczędzaniu gazu bo go szkoda na zwykłe spalenie to na co tak bardzo jest jeszcze zużywany gaz ziemny, na wytworzenie jakich wyrobów? Myślę, że są całe miasta wojewódzkie, gdzie gaz nie jest używany na nic innego tylko na spalenie aby wytworzyć ciepło a może być użyty do zasilenia kogeneratora to wytworzy jeszcze prąd.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: xyz 12.11.2019r. 17:22
Prosze. Ostatnio temat samowystarczalnosci poruszono nawet dla Wroclawia. Wprawdzie wyszlo chyba, ze sie nie da ale analiza byla uproszczona najwyrazniej do jednego zrodla i tylko dachow:

https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0959652619336832
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: zgryźliwy 14.11.2019r. 10:16
Tak jak na każdej kursokonferencji najwięcej człowiek się dowie w trakcie rozmów na przerwie i wieczorem przy wódce, tak i powoli nasze zwykłe utarczki na CIRE zaczynają dawać efekty w postaci rozwoju całkiem solidnej wiedzy. A w przypadku ignorantów typu "elektrownia pierścieniowa" człowiek nabiera wprawy w zbijaniu nieudacznych argumentów, więc to też jest jakaś korzyść, choć już mniejsza.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 3 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE