ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Adam Gorszanów wiceprezesem Węglokoksu
08.11.2019r. 14:58

Adam Gorszanów został wiceprezesem Węglokoksu ds. grupy kapitałowej - podała w piątkowym komunikacie spółka. W przeszłości Gorszanów był m.in. prezesem Grupy CZH

Jak poinformował w przesłanym PAP komunikacie rzecznik Węglokoksu Paweł Cyz, rada nadzorcza spółki ogłosiła wyniki postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko jej wiceprezesa ds. grupy kapitałowej: stanowisko to objął w piątek Adam Gorszanów.

Weglokoks tworzy grupę kapitałową, skupiającą spółki z branży górniczej, hutniczej, energetycznej i logistycznej. Firma jest m.in. największym akcjonariuszem Polskiej Grupy Górniczej - największego krajowego producenta węgla kamiennego. W ub. roku przychody grupy sięgnęły 2,6 mld zł, a wskaźnik EBITDA osiągnął wartość 101 mln zł.

W ub. roku Węglokoks wyeksportował 1,3 mln ton węgla, 1,6 mln ton sprzedał w kraju, a 1 mln ton zaimportował oraz sprzedał w ramach tradingu - łącznie obrót węglem wyniósł ok. 3,9 mln ton. Należąca do grupy Węglokoksu spółka Węglokoks Kraj, do której należy kopalnia Bobrek-Piekary, wyprodukowała w minionym roku 2,5 mln ton węgla.

W ostatnich miesiącach Węglokoks utworzył konsorcjum z należącą do jego grupy kapitałowej Hutą Pokój w Rudzie Śląskiej - umowa ma zapewnić utrzymanie produkcji w hucie i sprzedaż jej wyrobów. Ostatnio Węglokoks badał też należącą do Tauronu Wydobycie kopalnię Janina - pod kątem ew. przejęcia kopalni.
Jak przekazał w komunikacie Węglokoks, Adam Gorszanów to absolwent Uniwersytetu Śląskiego oraz studiów podyplomowych, w tym MBA z zakresu zarządzania i finansów przedsiębiorstw. Ma ponad dwudziestoletnie doświadczenie w pracy w organach firm, instytucji publicznych oraz organizacji gospodarczych.

Nowy wiceprezes Węglokoksu przez większość życia zawodowego był związany z obszarem dystrybucji w sektorze krajowego górnictwa węgla kamiennego. Utworzył oraz kierował w latach 2012-2017 Izbą Gospodarczą Sprzedawców Polskiego Węgla. Uczestniczył w procesach związanych z transformacją społeczno-gospodarczą i rozwojem woj. śląskiego.

W latach 2016-2018 był prezesem Grupy Kapitałowej CZH (wcześniej Centrala Zaopatrzenia Hutnictwa S.A.), skupiającej szereg przedsiębiorstw, w tym podmiotów związanych z dystrybucją i przetwórstwem hutniczym. Następnie zajmował się komercjalizacją prac i współpracą z przemysłem w Państwowym Instytucie Geologicznym - Państwowym Instytucie Badawczym w Warszawie.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE