ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Extinction Rebellion planuje 12-dniowy protest przed wyborami w W.Brytanii
08.11.2019r. 19:37

Aktywiści z organizacji Extinction Rebellion (XR), którzy domagają się podjęcia działań zapobiegających zmianom klimatu, planują 12-dniowy protest przed wyznaczonymi na 12 grudnia wyborami parlamentarnymi w Wielkiej Brytanii.

Protesty przeprowadzone przez nią w Londynie w październiku poważnie zakłóciły życie w brytyjskiej stolicy.

Organizacja zapowiedziała w piątek, że będzie organizować ogólnokrajowe i lokalne protesty przez 12 dni przed 12 grudnia, aby głosowanie w tym dniu stało się "pierwszymi wyborami w sprawie zmian klimatycznych". Rzecznik XR Rupert Read zapewnił, że celem będą politycy, a nie zwykli ludzie, nie wyjaśnił jednak, jaka będzie forma protestu.

"Chcemy wywierać presję na polityków i kandydatów w całym kraju, aby zrobili właściwą rzecz i uczynili z działań na rzecz klimatu priorytet. To muszą być wybory w sprawie klimatu. Parlament, który zostanie wybrany w przyszłym miesiącu, może zasiadać potencjalnie przez pięć lat, a to będzie kluczowy czas dla redukcji emisji" - wyjaśnił.

Inna aktywistka XR Marijn van der Geer powiedziała, że organizacja nie będzie wystawiać w wyborach własnych kandydatów, ale też nie planuje zakłócania samego procesu wyborczego. "Będziemy zachęcali członków, aby uczestniczyli w spotkaniach w ich okręgach wyborczych i ciągle pytali kandydatów o ich plany dotyczące sytuacji kryzysowej związanej z klimatem i ochroną środowiska" - wyjaśniła.
Read odniósł się też do środowego wyroku sądu, który uznał, że zakaz zgromadzeń XR, który w czasie październikowych protestów wydała policja, był niezgodny z prawem. Powiedział, że organizacja nie będzie składać pozwów zbiorowych przeciw policji w związku z nieuzasadnionymi aresztowaniami, ale poszczególni członkowie mogą składać indywidulane pozwy.

Po wprowadzeniu przez policję zakazu, co miało miejsce na początku drugiego tygodnia protestów, aresztowano ponad 400 aktywistów. Natomiast w czasie całej dwutygodniowej akcji XR w Londynie zatrzymano 1 828 osób, z czego ponad 160 postawiono zarzuty.

Cressida Dick, komisarz londyńskiej policji metropolitalnej, poinformowała, że dwutygodniowe protesty Extinction Rebellion kosztowały podatników 21 mln funtów, z czego 3,5 mln to dodatki dla policjantów za pracę w nadgodzinach, a 6 mln - koszt ściągnięcia i wynagrodzenia dodatkowych funkcjonariuszy z innych regionów kraju.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE