ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Kto zajmie się energetyką w nowym rządzie?
08.11.2019r. 19:56

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił w piątek wieczorem skład nowego rządu. Ministerstwo energii w dotychczasowym kształcie przestanie istnieć.


UWAGA - BRAK DOSTĘPU DO INFORMACJI
jesteś niezalogowany (a) lub / i nie wykupiłeś (aś) abonamentu

Pełna treść informacji będzie dostępna tylko dla użytkowników, którzy wykupili odpowiedni abonament.

Aby uzyskać dostęp należy:


Dodaj nowy Komentarze ( 13 )

KOMENTARZE ( 13 )


Autor: Zatroskany 08.11.2019r. 20:16
Energetyka - największe wyzwanie w perspektywie tej i kolejnych kadencji rządów tego kraju a oni likwidują ME i nie wiadomo, kto przejmie ten parzący kartofel. Ciemno to widzę.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Ja 11.11.2019r. 17:43
Inaczej sie widocznie nie dało tego partacza na emeryture wysłac.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: pragmatyk 08.11.2019r. 22:11
Wreszcie..., nie wiem czy będzie lepiej, ale na pewno inaczej.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Szykują się zmiany 09.11.2019r. 01:57
Dobrze pomyślane! W zasadzie górnicy nie będą wiedzieć do kogo zwracać się z pretensjami. Pozostanie tylko premier, który będzie wskazywał co rusz to inne ministerstwo odpowiedzialne za jakiś aspekt energetyki.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Tadek 09.11.2019r. 09:50
A co z Naimskim?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Filozof 10.11.2019r. 07:33
Skończył 65 lat i ... przeszedł w stan spoczynku.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Krakus 09.11.2019r. 10:17
Nowe Ministerstwo to wypisz wymaluj koncepcja Min. Dawida Jackiewicza z 2016 r. Wówczas myślano o Holdingu czy innej strukturze. Szkoda, że PiS już o nim nie pamięta, a wykorzystuje jego pomysły, notabene bardzo dobre i praktyczne.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Entalpia 09.11.2019r. 12:41
Tak, to prawda Dawid Jackiewicz był tym, który wprowadzał bardzo dobre zmiany, trzymał to mocną ręką i wszystko dawało efekty. Nigdzie nie wyczytałem aby postawiono mu jakieś zarzuty a został potraktowany bardzo źle. Podobno walczy dalej o zdrowie. Pomógł tylu ludziom a oni po nim jeszcze pozamiatali. Charakterystyczne dla PiS.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: zgryźliwy 09.11.2019r. 12:20
No cóż pamiętam czasy podległości pod MSP. Fatalnie było, sprawdzali owszem bilans księgowy, ale ocena prawidłowości inwestycji była poza zakresem kompetencji tych ludzi. Oni nawet się starali, ale psińco wychodziło. Już niejeden nawet dobry zarządca nie sprawdził się w energetyce. Nawet nie mówię o takich, którzy myślą, że jak się podniesie dyscyplinę pracy i kontrole na bramie, to wzrośnie sprawność turbiny, bo to folklor był. Pamiętam Prezesa dobrego finansistę, on nawet powynajmował każdą wolną przestrzeń na magazyny dla innych podmiotów, ale to wszytko grosze były. Tacy ludzie nie są zdolni do podjęcia strategicznej decyzji wielkoskalowej, próbują się opierać na doradcach, a ci są różni patrz choćby nasze forum.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: PS 09.11.2019r. 15:30
Są dwie odrębne kwestie. Nadzór właścicielski nad spółkami być może będzie w jednym miejscu ale odrębną drugą decyzją jest to kto będzie miał dział administracji rządowej "energia" bo ten dział jest niepodzielny, chyba, że zmieni się ustawę a to trwa trochę czasu. Ten dział administracji rządowej może zarządzać dowolna osoba łącząc to zarządzanie np. ze sportem czy zdrowiem czy obroną narodową. Tzn nic nie przeszkadza aby jeden minister miał dwa-trzy działy administracji rządowej.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Eko 10.11.2019r. 14:18
Mnie ciekawi coś innego. Min. Kyrtyka będzie podejmował decyzje (zobowiązania) klimatyczne a firmy nadzorowane przez inne ministerstwo będą to realizować. Przepływ informacji pomiędzy ministerstwami był i jest bardzo zły. To wszystko może rozjechać się.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: zgryźliwy 11.11.2019r. 15:48
Tyle, że decyzje klimatyczne podejmuje Bruksela. O losach wielomiliardowego podatku ETS CO2 nie zdecydował jakiś tam Parlament po wielkiej kłótni polityków, tylko urzędnik w KE zmniejszył pulę, a makler na giełdzie pospekulował sobie z 5 na 25 EU/t w ciągu miesiąca. Gospodarka całego kraju nie poszła wg. piętnastoletniego planu podniesienia podatku CO2 uchwalonego przez Sejm i Senat, tylko została zaatakowana dosłownie w jednej chwili na polecenie Brukseli. W tej sytuacji nowe ministerstwo powinno opracować plan wypowiedzenia umów klimatycznych i przeznaczenia tych pieniędzy na ekologię.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: cytaty 13.11.2019r. 15:49
""jak najwięcej synergii""
jak by był jeden resort to byłaby sama synergia
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 13 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE