ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

TASS: 14 lub 15 listopada kolejna próba obrony Nord Stream 2 w Niemczech
08.11.2019r. 22:37

14 lub 15 listopada w Bundestagu ma dojść do ponownego głosowania nad projektem ustawy wdrażającej znowelizowaną dyrektywę gazową w Niemczech - czytamy w BiznesAlert.pl.

Informację podała rosyjska agencja TASS powołując się na rozmowy z przedstawicielami komisji ds. gospodarki i energetyki niemieckiego parlamentu.

W środę poprawki do ustawy złożyli politycy CDU, CSU i SPD. Dzięki nim, przewidziane znowelizowaną dyrektywą gazową środki miałyby zastosowanie wyłącznie dla odcinka gazociągu Nord Stream 2 na wodach terytorialnych Niemiec, czyli 12 mil morskich. W pierwszym głosowaniu Bundestag nie przyjął wspomnianego projektu.
Głos w sprawie zabrała Komisja Europejska, która zapowiedziała, że będzie monitorować wdrożenie dyrektywy gazowej przez państwa członkowskie.

Zgodnie z nowelizacją dyrektywy gazowej zatwierdzoną w kwietniu, wszystkie podmorskie części gazociągów na terytorium UE będą podlegały zapisom prawa unijnego. W przypadku odcinka Nord Stream 2, którego trasa będzie przebiegała również poza wodami terytorialnymi Niemiec, warunki eksploatacji zostaną określone w drodze negocjacji między Niemcami a Rosją. Ich efekt ma być zatwierdzony przez Komisję Europejską, co budzi sprzeciw strony rosyjskiej.
TASS , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE