ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Gazprom zwleka z udostępnieniem do kontroli swojej stacji pomiarowej przez Naftogaz
12.11.2019r. 08:20

Ukraiński Naftogaz zaapelował do rosyjskiego Gazpromu na Facebooku, aby ten nie zwlekał z kontrolą stacji pomiarowej Sudża - czytamy w BiznesAlert.pl.

Kontrola miała nastąpić w dniach 11 - 15 listopada w ramach zobowiązań wobec Unii Europejskiej, do której dociera przed Sudżę około 70 procent gazu z Rosji. Kontrola miała polegać na wizytacji ekspertów Ukrtransgazu oraz późniejszej rewizycie ich rosyjskich odpowiedników w analogicznej instalacji na Ukrainie. - Nie bójcie się, koledzy z Gazpromu. My jesteśmy nadzieją na realizację Waszych zobowiązań wobec klientów europejskich - napisał Naftogaz na Facebooku.
Kontrola miały być częścią przygotowań do kolejne rundy rozmów trójstronnych Komisja Europejska - Ukraina - Rosja o warunkach utrzymania dostaw gazu przez terytorium ukraińskie po zakończeniu kontraktu przesyłowego wygasającego z końcem 2019 roku. Poprzednia runda rozmów nie przyniosła rozstrzygnięć, ale eskalację żądań Gazpromu, który chce połączyć rozmowy o wolumenie, cenie i okresie obowiązywania kontraktu z aspektem roszczeń Naftogazu w sądzie arbitrażowym. Rosjanie chcieliby, aby Ukraińcy całkowicie porzucili oczekiwania wobec ich firmy.
RBK , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: lewnik 13.11.2019r. 14:40
a kto skontroluje kontrolujących?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE