ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Arabia Saudyjska ma najniższe koszty wydobycia ropy
12.11.2019r. 08:28

Saudi Aramco opublikowało zestawienie kosztów wydobycia ropy w poszczególnych krajach. Wynika z niego, że te koszty są najniższe w Arabii Saudyjskiej. Rosjanie tracą w rankingu przez wysokie podatki, przeciwko którym lobbuje Rosnieft - czytamy w BiznesAlert.pl.

Koszt wydobycia ropy w Arabii ma wynosić 17 dolarów za baryłkę. Wydobycie w USA ma kosztować 40 dolarów za baryłkę w przypadku projektów morskich i 49 dolarów przy projektach lądowych. Wydobycie w Rosji ma kosztować odpowiednio 42 i 44 dolary.

Saudi Aramco przygotowuje się do prywatyzacji kolejnego pakietu udziałów w ramach oferty publicznej. Obliczenia odnośnie do kosztu wydobycia baryłki zostały opracowane przez firmę IHS Markit. Pozwoliły określić granicę opłacalności wydobycia. Oznacza to, że określona wartość pokazuje cenę ropy na rynku przy której opłaca się wydobycie w danym kraju ze złoża danego rodzaju.
Portal RBK wskazuje, że wydobycie w Rosji jest droższe niż w Arabii Saudyjskiej ze względu na system podatkowy, który w 2018 roku odbierał firmom wydobywczym 65 procent przychodu. Rosyjski gigant naftowy Rosnieft lobbuje za obniżeniem obciążeń podatkowych wzorem rozwiązań amerykańskich, które pozwoliły na przyspieszenie rozwoju wydobycia niekonwencjonalnego w ramach tzw. rewolucji łupkowej.
RBK , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE