ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

CEZ zapowiada znaczną poprawę wyników w tym roku
12.11.2019r. 08:33

Po opublikowaniu wyników po trzech kwartałach czeska grupa energetyczna CEZ podtrzymała wcześniejsze prognozy wyników na 2019 rok, które wskazują na znaczną poprawę w porównaniu do roku ubiegłego.

CEZ poinformował w poniedziałek, że spodziewa się w 2019 roku 58 mld CZK EBITDA i od 17 do 18 mld CZK skorygowanego zysku netto. Po publikacji wyników za pierwsze półrocze spółka spodziewała się, że osiągnie w tym roku od 57 do 59 mld CZK EBITDA i od 17 do 19 mld CZK skorygowanego zysku netto. W 2018 roku EBITDA grupy CEZ wyniosła 49,5 mld CZK, a skorygowany zysk netto 13,1 mld CZK.

Po trzech kwartałach 2019 roku EBITDA grupy wyniosła 44,7 mld CZK, co oznacza wzrost 16 proc., w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego, a skorygowany zysk netto był na poziomie 14,7 mld CZK, rosnąc 30 proc. Przychody grupy wzrosły o 12 proc. do poziomu 148,1 mld CZK. Wynik operacyjny (EBIT) grupa poprawiła o 32 proc. do poziomu 22,1 mld CZK

Według władz spółki, wzrosty te są dużej mierze efektem rosnących cen energii elektrycznej i wyższym zyskom segmentu obrotu.
W pierwszych trzech kwartałach 2019 r. CEZ wydał na inwestycje 18,6 mld CZK, czyli o 3,3 mld CZK więcej niż rok wcześniej. Najwięcej, bo 7,2 miliarda CZK, grupa przeznaczyła na system dystrybucji energii elektrycznej w Czechach.

Produkcja energii w należących do grupy źródłach konwencjonalnych w trzech kwartałach 2019 roku wyniosła 45,1 TWh i wzrosła w porównaniu do analogicznego okresu roku roku ubiegłego o 0,8 TWh, czyli ok. 2 proc. Źródła odnawialne wyprodukowały 1,6 TWh, co oznacza wzrost o 0,2 TWh (16 proc.).

Od początku stycznia do końca września CEZ dostarczył do odbiorców 38,5 TWh energii elektrycznej, wobec 38,4 TWh rok wcześniej. W tym okresie grupa sprzedała odbiorcom końcowym 26,3 TWh energii elektrycznej, czyli 1,3 TWh mniej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Natomiast sprzedaż gazu ziemnego do odbiorców końcowych wzrosła o 4 proc. do poziomu 6,7 TWh, a ciepła o 9 proc. do 16,1 PJ.
Zobacz także:

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE