ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

PGE przewiduje w '20 spadek nakładów na energetykę konwencjonalną, wzrost w OZE i dystrybucji
12.11.2019r. 21:11

Grupa PGE przewiduje, że w 2020 roku jej nakłady inwestycyjne w segmencie energetyki konwencjonalnej spadną rok do roku, a wzrosną w obszarze energetyki odnawialnej i dystrybucji - podała spółka w prezentacji.

Spółka poinformowała, że niższe nakłady na rozwój w energetyce konwencjonalnej wynikać będą z zakończenia budowy bloków 5 i 6 w Elektrowni Opole i końcowego etapu budowy bloku nr 7 w Elektrowni Turów.

W obszarze OZE grupa przewiduje nakłady związane z budową farm wiatrowych w ramach projektu Klaster o mocy zainstalowanej ok. 97 MW i początkową fazą programu budowy mocy fotowoltaicznych do 2,5 GW.

W segmencie dystrybucji PGE planuje realizację programu kablowania sieci prowadzącą do wzrostu WRA i poprawy niezawodności.
PGE zakłada, że nakłady w ciepłownictwie będą w 2020 roku stabilne rdr. Planowana jest kontynuacja realizacji modernizacji pod kątem BAT/BREF.

Z kolei w obrocie spółka planuje w przyszłym roku bieżące projekty rozwojowe i utrzymaniowe. Nakłady w tym segmencie też mają być porównywalne rdr.

Po trzech kwartałach 2019 roku nakłady na inwestycje wyniosły w grupie PGE 4,5 mld zł i były o 19 proc. większe rdr.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE