ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Mołdawia uzależnia zakup gazu z Rosji od uzgodnienia szlaku dostaw
13.11.2019r. 07:57

Mołdawski Moldovagaz zgodził się przedłużyć kontrakt gazowy z Gazpromem o trzy lata - czytamy w BiznesAlert.pl.

Firmy doszły do porozumienia w sprawie aneksu do obecnej umowy obowiązującej do końca roku, który ma zostać podpisany jak najszybciej z okresem obowiązywania do grudnia 2022 roku. Zostanie jednak podpisany dopiero po zawarciu porozumienia o szlaku dostaw.

Do wyboru są punkty odbioru dostaw na granicy Ukrainy i Rosji, Ukrainy i Rumunii, zachodniej granicy Ukrainy z krajami Unii Europejskiej albo przez Gazociąg Transbałkański. Mołdawianie są gotowi odbierać 4,526 mld m sześc. rocznie na mocy porozumienia z operatorami gazociągów w Bułgarii, Mołdawii, Rumunii i Ukrainie. Dostawy przez Bałkany mogłyby się odbywać z wykorzystaniem planowanego gazociągu Turkish Stream z Rosji do Turcji.
Szlak dostaw do Mołdawii zależy od losu negocjacji na temat przyszłości dostaw gazu przez Ukrainę, które toczą się z udziałem Komisji Europejskiej, Ukrainy i Rosji. Następna runda odbędzie się 28 listopada. Dotychczasowe rozmowy nie przyniosły rozstrzygnięć przez spór o roszczenia ukraińskiego Naftogazu wobec Gazpromu.
Platts , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE