ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Dziś Budenstag zajmie się dyrektywą gazową
13.11.2019r. 08:03

Bundestag zajmie się dziś propozycją ustawy transponującej zrewidowaną dyrektywę gazową do prawa niemieckiego - dowiedział się TASS u źródła w partii socjaldemokratycznej SPD. Dotychczasowa propozycja ustawy miała obronić Nord Stream 2 przed prawem europejskim - czytamy w BiznesAlert.pl.

Zmieniona dyrektywa gazowa może wpłynąć na rentowność projektu Nord Stream 2, czyli gazociągu z Rosji do Niemiec, który ma być ukończony na przełomie 2019 i 2020 roku. Zmiana prawa może wymusić rozdział właścicielski, przez który Gazprom nie będzie mógł być jednocześnie operatorem i dostawcą gazociągu.

Propozycja transpozycji dyrektywy została opisana przez niemiecki Bild jako próba obejścia dyrektywy gazowej. Zmiana definicji projektu objętego tą regulacją miała pozbawić ją wpływu na Nord Stream 2.
Mimo to inwestycja jest opóźniona, a opóźnienie jest szacowane na od kilku miesięcy do pół roku przez oczekiwanie na zgodę Danii na budowę odcinka w jej wyłącznej strefie ekonomicznej, która została wydana 30 października. Gazprom szacuje, że jego budowa zajmie około pięciu tygodni, ale inne przeszkody opisywane w BiznesAlert.pl mogą opóźnić rozpoczęcie dostaw przez Nord Stream 2.
BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE