ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Prezes PGG w składzie Komitetu Wykonawczego ds. Przemysłu Węglowego
13.11.2019r. 09:09

Prezes Polskiej Grupy Górniczej (PGG) i prezydent Eurocoal Tomasz Rogala został wybrany w skład Komitetu Wykonawczego Coal Industry Advisory Board (CIAB) - podała w środę PGG.

Komitet jest grupą wysokiej rangi menedżerów z przedsiębiorstw przemysłowych związanych z węglem. Powołano go w 1979 r. decyzją Zarządu Międzynarodowej Agencji Energii (IEA), by doradzać tej agencji z perspektywy przemysłu w sprawach związanych z węglem.

Kandydaturę prezesa Rogali zaproponował w miniony piątek przewodniczący CIAB Peter Freyberg argumentując, że Polska jest głównym krajem europejskim, w którym przemysł węglowy pełni istotną rolą. Freyberg stwierdził również, że prezes Rogala jako prezydent Eurocoal ma poparcie sektora węglowego w całej Europie, doceniając tym samym wkład stowarzyszenia w rozmowy szczebla europejskiego na temat transformacji energetycznej i zachowania łańcucha wartości.

Zdaniem Freyberga nieco naiwnym jest twierdzenie, iż węgiel nie będzie potrzebny dla zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego, skoro wszystkie analizy pokazują, że do 2040 r. utrzyma się jego zużycie na obecnym poziomie.
Prezes Rogala w swoim wystąpieniu podziękował za wybór i docenienie Polski, która jest członkiem IEA od 2008 r., oraz największej w Europie spółki górniczej, jaką jest PGG. Przypomniał, że od wielu lat stara się na arenie europejskiej, a także międzynarodowej przekazywać informację, że węgiel to nie tylko surowiec energetyczny. Wskazał, że sektor węglowy w Europie tworzy istotny łańcuch wartości poprzez wysokopłatne miejsca pracy, projekty badawczo-rozwojowe, a także płatności na rzecz budżetów lokalnych i centralnego, z którego realizowane są istotne społecznie zadania.

Członkowie CIAB wywodzą się z 13 krajów przodujących w światowej produkcji węgla, między innymi z Chin, USA, Australii, RPA, Rosji, Polski i Indonezji. Kraje członkowskie odpowiadają za niemal 80 proc. światowej produkcji i konsumpcji węgla, co daje Komitetowi silną legitymację do reprezentowania interesów państw węglowych na arenie międzynarodowej.

Członkowie CIAB są z reguły prezesami lub dyrektorami naczelnymi, bądź innymi starszymi rangą przedstawicielami kierownictwa przedsiębiorstw z górnictwa, transportu i przedsiębiorstw produkujących maszyny dla sektora węglowego, głównych producentów energii czy użytkowników węgla. (PAP)

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE