ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Niemiecka elektrownia Datteln nadal będzie wytwarzać energię elektryczną, jeśli nie zostaną wprowadzone odpowiednie przepisy
13.11.2019r. 12:02

Niemcy planują zamknąć ostatni blok jądrowy już za trzy lata, a do 2038 roku ostatecznie odejść od węgla. Jednak potencjalnym problemem może być się nowa elektrownia węglowa Datteln w Zagłębiu Ruhry, która być może zostanie podłączona do sieci jeszcze dłużej - czytamy w BiznesAlert.pl.

Elektrownia, która stała się symbolem walki ekologów z węglem, nadal będzie wytwarzać energię elektryczną, jeśli nie zostaną wprowadzone odpowiednie przepisy. Warto przypomnieć, że strategicznym klientem Elektrowni Datteln jest Deutsche Bahn, które zgłosiło zapotrzebowanie na 400 z 1100 megawatów mocy z tej instalacji. Niemiecka kolej chce być neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla do 2038 roku.

Niemiecka komisja węglowa (skupiająca przedstawicieli parlamentu, rządu, branży i organizacji ekologicznych, której zadaniem było wytyczenie ścieżki odejścia Niemiec od węgla - red.) zaleciła, aby kontrowersyjna elektrownia nie była już uruchamiana. Istnieje jednak pewien kruczek prawny. "Zabrania się uruchamiania nowych elektrowni węglowych i brunatnych" - głoszą postanowienia komisji. Zaraz potem jednak czytamy: "... o ile dla elektrowni węglowej już w momencie wejścia w życie nie zostało wydane zezwolenie na emisje". Operator elektrowni, firma Uniper, zapewnia, że zgoda ta jest i oczekuje, że latem 2020 roku elektrownia Datteln zostanie uruchomiona.
Projektowi stanowczo sprzeciwiają się organizacje ekologiczne. Blok powinien zacząć działać w 2011 roku, ale budowa była przez lata blokowana przez skargi ekologów. Kiedy Uniper wyjaśnił wątpliwości prawne, budowa została ponownie opóźniona z powodu wad materiałowych - czytamy w BiznesAlert.pl.
Handelsblatt , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE