ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

W Krakowie wolontariusze z korporacji będą edukować najmłodszych o smogu
13.11.2019r. 12:19

Wolontariusze pracujący na co dzień w międzynarodowych korporacjach z branży usług wspólnych dla biznesu w Krakowie będą edukować najmłodszych o problemach związanych z zanieczyszczeniem powietrza w ramach rozpoczętej w środę drugiej edycji programu "Biznes kontra smog".

Projekt społeczny "Biznes kontra smog" powstał przed rokiem z inicjatywy firmy konsultingowej PwC, pod auspicjami Krakowskiego Alarmu Smogowego oraz Stowarzyszenia Aspire, zrzeszającego największe firmy sektora SSC/BPO/IT w Krakowie. W tym roku zgromadził on 29 firm i organizacji z Krakowa i Małopolski - ponad dwa razy więcej niż przed rokiem.

Jak wskazywano podczas środowej konferencji prasowej, problem zanieczyszczenia powietrza stał się jednym z istotnych wyzwań także dla pracodawców. Z badania przeprowadzonego wśród pracowników firm zrzeszonych w projekcie "Biznes kontra smog" wynika bowiem, że 68 proc. z nich rozważało lub rozważa zmianę miejsca pracy ze względu na zły stan powietrza w obecnym miejscu zamieszkania.

Jednocześnie niemal 80 proc. pracowników na bieżąco śledzi informacje o stanie powietrza w swoim miejscu zamieszkania, a 87 proc. uważa działania sektora publicznego w zakresie poprawy jakości powietrza za niewystarczające. W badaniu wzięło udział niemal 2,5 tys. osób.

"Smog z jednej strony wpływa negatywnie na nasz stan zdrowia czy jakość życia, z drugiej - coraz częściej staje się też decydującym czynnikiem przy wyborze miejsca pracy. Jako biznes mamy ogromne zadanie do wykonania, by uświadamiać dzieci i młodzież, a pośrednio także ich rodziców, do przywiązywania większej wagi do dbałości o środowisko naturalne" - powiedział partner w krakowskim biurze PwC Bartosz Jasiołek.

Celem "Biznes kontra smog" jest realizacja programu wolontariatu pracowniczego w obszarze edukacji dzieci i młodzieży na temat smogu i czystości powietrza. Organizatorzy zapowiedzieli, że dzięki dołączeniu nowych firm wolontariusze będą mogli dotrzeć ze szkoleniami do jeszcze większej liczby szkół i przedszkoli, nie tylko z województwa małopolskiego.
Zajęcia będą prowadzone przez wolontariuszy przygotowanych wcześniej przez Krakowski Alarm Smogowy. Program jest dostosowany do różnych grup wiekowych. Uczestnicy warsztatów dowiedzą się m.in. czym jest smog, dlaczego powstaje, jakie zagrożenia niesie dla zdrowia i życia ludzi oraz co można i należy robić, aby oddychać czystszym powietrzem. Wszystkie warsztaty są bezpłatne. Program jest realizowany pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego.

W tej edycji projektu będzie zorganizowany konkurs uczestniczących w nim szkół i przedszkoli, w którym nagrodami będą czujniki czystości powietrza.

Jak podkreśliła współzałożycielka Krakowskiego Alarmu Smogowego Ewa Lutomska, budowanie świadomości wśród mieszkańców i podejmowanie przez nich inicjatywy może skutecznie doprowadzić do zmiany rzeczywistości. To widać na przykładzie Krakowa, gdzie na skutek determinacji mieszkańców wprowadzono całkowity zakaz używania paliw stałych do ogrzewania, co lokalnie przekłada się na poprawę jakości powietrza.

W zeszłorocznej edycji programu 128 wolontariuszy przeszkoliło niemal 10 tys. dzieci. Spotkania odbyły się w 139 szkołach i przedszkolach, przede wszystkim w województwach śląskim i małopolskim, ale także w Łodzi i Opolu.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE