ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

MIiR dostał 23 mln zł na termomodernizację ministerstwa i instalację paneli fotowoltaicznych
13.11.2019r. 13:19

Resort inwestycji i rozwoju otrzymał ze środków unijnych 23 mln zł na przeprowadzenie termomodernizacji siedziby ministerstwa oraz instalację na dachu paneli fotowoltaicznych - podał resort w komunikacie. Inwestycja ma dać oszczędności rządu 1 mln zł rocznie.

Resort inwestycji i rozwoju otrzymał ze środków unijnych 23 mln zł na przeprowadzenie termomodernizacji siedziby ministerstwa. Jak poinformował w środę minister finansów, inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński, inwestycja pozwoli zaoszczędzić na kosztach energii ok. miliona zł rocznie.

Umowę o dofinansowanie podpisali w środę szef resortu rozwoju oraz prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Piotr Woźny. Dotacja z unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko wyniesie 23 mln zł i pokryje 100 proc. kosztów przedsięwzięcia. Jak zapowiedział Kwieciński, projekt zakłada m.in. montaż paneli fotowoltaicznych na dachu budynku, ocieplenie stropodachu, wymianę stolarki okiennej, wymianę oświetlenia na LED oraz zastąpienie wentylacji grawitacyjnej wentylacją mechaniczną wspomaganą pompami ciepła.
Dzięki temu, jak wynika z wyliczeń specjalistów, o ponad 60 proc. zmniejszy się zapotrzebowanie budynku na energię końcową, ograniczeniu ulegnie też emisja CO2 do atmosfery. W sumie roczny koszt zakupu ciepła sieciowego obniży się o około 77 proc., a koszty zakupu energii elektrycznej o około 33 proc. "Cała modernizacja pozwoli osiągnąć oszczędności na zużyciu energii cieplnej i elektrycznej na poziomie około 1 mln zł rocznie" - wskazał szef resortu. Zaznaczył, że dzięki inwestycji poprawi się komfort korzystania z budynku, lepsza będzie jakość powietrza.

Prezes NFOŚiGW wyraził nadzieję, że na podobne proekologiczne inwestycje zdecydują się inne jednostki administracji państwowej. Na razie - jak zaznaczył Piotr Woźny - takie decyzje podjęło tylko kierownictwo MIiR oraz Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Instytut PEcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE