ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Steinhoff: rozdzielić funkcje regulacyjne od właścicielskich
13.11.2019r. 17:31

Wraz z powołaniem nowego rządu zlikwidowane zostało Ministerstwo Energii. Nadzór nad górnictwem ma teraz sprawować Ministerstwo Nadzoru Właścicielskiego. Czy jest to właściwa decyzja? Zapytany o to przez dziennikarza portalu netTG.pl Janusz Steinhoff, były wicepremier i minister gospodarki, stwierdził, że podjęto trafną decyzję.

- Stworzenie Ministerstwa Energii, w którym pomieszano funkcje regulacyjne i właścicielskie było nieporozumieniem. Doprowadzono do sytuacji, w której właściciel był jednocześnie regulatorem. Należy pamiętać, że spółki Skarbu Państwa mają swoje rady nadzorcze i zarządy. To one powinny podejmować decyzje. Odnoszę wrażenie, że przez ostatnie cztery lata z poziomu Ministerstwa Energii próbowano ręcznie sterować, zarówno górnictwem jak i energetyką. Tymczasem stan górnictwa nie jest bynajmniej lepszy od stanu sprzed czterech lat. A zatem spółki górnicze Skarbu Państwa powinny być podporządkowane ministrowi nadzorującemu spółki Skarbu Państwa. W zasadzie jednak jest to kwestia wtórna. Najistotniejsze, aby rozdzielić funkcje regulacyjne od właścicielskich - powiedział Janusz Steinhoff.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: qwf 14.11.2019r. 13:31
obudził się
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE