ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Amerykańscy gracze komputerowi emitują rocznie tyle CO2, co cała Sri Lanka
14.11.2019r. 07:38

Grający w gry komputerowe Amerykanie produkują rocznie tyle CO2, co 20-milionowa Sri Lanka - informuje "The Computer Games Journal".

Chociaż szkodliwe dla klimatu gazy cieplarniane zwykle kojarzone są z samochodami, samolotami czy wytwarzającymi metan krowami, także rozrywka ma swój udział w globalnej emisji.

Jak wykazali naukowcy z Lawrence Berkeley National Laboratory w Kalifornii (USA), emisja dwutlenku węgla związana z aktywnością amerykańskich graczy sięga 24 milionów ton CO2 rocznie. To emisja większa niż dla wszystkich lodówek w kraju, dorównująca emisji powodowanej przez ponad 20 milionów mieszkańców Sri Lanki.

Przebadano 26 systemów gier z ostatnich 15 lat, od konsol Microsoft do Nintendo, komputerów osobistych i Apple TV. 20 testerów grało w 37 popularnych gier, na przykład Minecraft, Skyrim lub Call of Duty, aby sprawdzić różnice między systemami i sposobem gry. Naukowcy ekstrapolowali uzyskane wyniki na 134 milionów systemów gier zainstalowanych w całych USA.
Rodzaj gry nie wydawał się determinować zużycia energii. Pozornie prosta gra logiczna, taka jak Candy Crush, wciąż może zużywać prawie tyle samo energii, co bardziej złożona gra online dla wielu graczy, jak League of Legends.

Zapotrzebowanie na energię rośnie wraz z coraz lepszą grafiką, rosnącą rozdzielczością a popularnością (obecnie 4K) i rosnącą popularnością szczególnie energochłonnych gier strumieniowych ("w chmurze"), podczas których bez przerwy przesyłane są dane. Badanie nie uwzględniło gier mobilnych, których wpływ na środowisko może być jeszcze większy - dysponujący ograniczona mocą obliczeniową gracze mobilni mogą być bardziej skłonni do wybierania gier w chmurze, które wykorzystują potężną infrastrukturę dostawców usług internetowych.

Uzyskane wyniki pokazują, że gry to najbardziej energochłonna forma rozrywki. W sumie zużywają 34 TWh energii elektrycznej rocznie, czyli 2,4 proc. całkowitego zużycia energii elektrycznej przez amerykańskie gospodarstwa domowe. Koszty energii elektrycznej były bardzo zróżnicowane, od 5 do 1000 USD rocznie, w zależności od średnich cen energii w Stanach Zjednoczonych. Emisja CO2 zależy z kolei od regionalnego koszyka energetycznego paliw kopalnych i odnawialnych źródeł energii.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: mj 14.11.2019r. 10:16
Może niech ktoś policzy, tak dla sportu, ile CO2 emitują wszyscy pracownicy, którzy pracują przy komputerach aby... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE