ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Wicepremier Sasin nie wyklucza zmian w zarządach spółek Skarbu Państwa
14.11.2019r. 08:12

Jacek Sasin, wicepremier, przyszły minister ds. nadzoru właścicielskiego, nie wyklucza zmian w zarządach spółek Skarbu Państwa, ale nie przewiduje na początku "dramatycznych działań".

"Jeśli obejmę ten resort, dokonam analizy, jak spółki są zarządzane i w zależności od tego będą podejmowane decyzje" - powiedział Sasin w TVN24, pytany, czy będą zmiany w zarządach spółek Skarbu Państwa.

"Zmiany w spółkach Skarbu Państwa odbywają się cały czas, kończą się kadencje, są konkursy. Tak pewnie będzie w dalszym ciągu. (...) Nawet teraz w niektórych ważnych spółkach kończą się kadencje i są rozpisywane konkursy. (...) Jakieś zmiany pewnie będą. Nie przewiduję dramatycznych działań, przynajmniej na początku" - dodał.
Poinformował, że będzie musiał się zapoznać z kondycją spółek, sprawdzić, czy są dobrze zarządzane i czy zarządy rozumieją cel, jakim jest "wykorzystanie potencjału majątku, które ma państwo w celu najważniejszym, czyli przyspieszonego rozwoju naszego kraju".

"Mamy do czynienia z pewnymi oznakami spowolnienia gospodarczego w otoczeniu Polski i musimy się dobrze przygotować na to, gdyby te trendy miały do Polski dotrzeć, by to niwelować choćby większymi inwestycjami, czy działaniami bardziej synergicznymi spółek Skarbu Państwa" - powiedział Sasin.

Dodaj nowy Komentarze ( 3 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 3 )


Autor: sarkazm 18.11.2019r. 10:41
To akurat oczywista oczywistość, że po zmianie osoby decydenta dojdzie do zmian w zarządach spółek skarbu państwa. Resztę wypowiedzi w tej sprawie mógł sobie i nam darować.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Uważny 20.11.2019r. 00:12
Pierwsze zadanie to sprawdzić czy inwestycje np. w energetyce są przygotowane z odpowiednim wyprzedzeniem aby kolejne inwestycje w każdej spółce i Grupie spółek zależnych były realizowane płynnie przez cały rok z uwzględnieniem wymogów technologicznych poszczególnych procesów i elementów wykonania i maksymalną logistyką dostaw krajowych i uzupełniających z zagranicy z najwyższej półki. Najważniejsze czy plany, przetargi i dokumentacje inwestycyjne i procedury kontroli są przygotowane kompleksowo i we właściwej kolejności wg najlepszych standardów technicznych i organizacyjnych oraz czy są realizowane terminowo.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Trader 26.11.2019r. 18:20
Oczywiście, że nie będzie drastycznych zmian, będą bardzo drastyczne
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 3 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Instytut PEcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE