ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

KOMENTARZE

OPEC: możliwa rewizja w dół prognoz podaży ropy naftowej
14.11.2019r. 11:39

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Wczorajsza sesja na rynku ropy naftowej zakończyła się na wyraźnym plusie, mimo jej słabego początku. Notowania ropy naftowej dzisiaj rano kontynuują zwyżkę. Ceny ropy WTI znacznie przekroczyły poziom 57 USD za baryłkę, z kolei notowania ropy Brent zbliżyły się na nowo do poziomu 63 USD za baryłkę.

Wczoraj na rynku ropy pojawiło się kilka czynników wspierających stronę popytową na rynku ropy naftowej. Przede wszystkim, OPEC zaznaczyło, że w 2020 roku wzrost produkcji ropy naftowej z łupków może spowolnić. Sekretarz Generalny OPEC, Mohammed Barkindo, ocenił, że kartel prawdopodobnie dokona rewizji szacunków produkcji ropy naftowej z łupków w dół. Ma to dotyczyć zwłaszcza prognoz wydobycia ropy w Stanach Zjednoczonych. Według Barkindo, OPEC i tak ma optymistyczne podejście, ponieważ same firmy z branży wydobywczej zakładają, że wzrost produkcji będzie jeszcze niższy i wyniesie około 300-400 tys. baryłek dziennie.

Chociaż prognozy OPEC mają pozytywny wpływ na ceny ropy naftowej, to na razie trudno ocenić, na ile są one wiarygodne - zwłaszcza że wczorajszy raport amerykańskiej Energy Information Administration (EIA, część Departamentu Energii) podał, że wzrost produkcji ropy naftowej w USA będzie rósł szybciej niż oczekiwano.

(600x400)Notowania ropy naftowej WTI - dane dzienne

Tymczasem w Stanach Zjednoczonych strona popytowa na rynku ropy naftowej otrzymała wsparcie w postaci informacji o nieoczekiwanym spadku zapasów ropy w USA. Amerykański Instytut Paliw (API) podał, że w minionym tygodniu zapasy spadły o 541 tys. baryłek, podczas gdy oczekiwano ich wzrostu o 1,6 mln baryłek. Dzisiaj inwestorzy na rynku ropy naftowej powinni zwracać uwagę na raport Departamentu Energii USA na temat zapasów paliw w tym kraju, który zweryfikuje dane API.

(600x400)Notowania ropy naftowej Brent - dane dzienne

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE