ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

PGE Energia Ciepła rozwija współpracę w zakresie promocji kształcenia i szkolenia zawodowego w Krakowie
14.11.2019r. 11:49

PGE Energia Ciepła, spółka z Grupy PGE, podpisała porozumienie o współpracy z Zespołem Szkół Chemicznych w Krakowie - to już druga krakowska szkoła, z którą PGE Energia Ciepła podpisała porozumienie. Z kolei już za trzy tygodnie pracownicy PGE Energia Ciepła wezmą udział w wydarzeniu pt. "Zawodowe Mikołajki" zorganizowanego w ramach Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych.

PGE Energia Ciepła, spółka z Grupy PGE, która jest największym w Polsce producentem energii elektrycznej i ciepła, wytwarzanych w procesie wysokosprawnej kogeneracji jest również inicjatorem programu "Energetyczna Kariera" skierowanym do uczniów szkół średnich o profilu technicznym. Dzięki podpisanemu 12 listopada 2019 r. porozumieniu uczniowie z klas o profilu technik analityk będą mogli realizować praktyki w krakowskiej elektrociepłowni PGE Energia Ciepła.

Zespół Szkół Chemicznych im. M. Skłodowskiej-Curie w Krakowie to już druga krakowska szkoła, z którą PGE Energia Ciepła podpisała porozumienie o współpracy. W ramach projektu "Energetyczna Kariera" pracownicy krakowskiej elektrociepłowni aktywnie współpracują m.in. z Zespołem Szkół Energetycznych w Krakowie, w której patronatem PGE Energia Ciepła zostały objęte klasy o profilu technik elektryk.

- Współpraca, która ma na celu promocję kształcenia i szkolenia zawodowego jest jednym z elementów umowy zrównoważonego rozwoju, która została zawarta w czerwcu z Gminą Miasto Kraków. Porozumienie wpisuje się również w zainicjowany przez PGE Energia Ciepła projekt "Energetyczna Kariera". Z jednej strony uczniowie mają szansę na zdobycie odpowiednich umiejętności technicznych i zawodowych, z drugiej poprzez udział w takich projektach nasi pracownicy przyczyniają się do wypracowania standardów związanych z rozwojem kształcenia zawodowego w branży energetycznej - skomentował Mariusz Michałek, Dyrektor Elektrociepłowni PGE Energia Ciepła w Krakowie.

- Istotą szkół technicznych jest inicjowanie bezpośredniego kontaktu pomiędzy uczniami a potencjalnym pracodawcami. W krakowskiej elektrociepłowni PGE Energia Ciepła nasi uczniowie zapoznają się m.in. z podstawowymi analizami chemicznym wykonywanymi w laboratorium zakładowym, będą obserwowali sposób pobierania próbek do analiz. To wszystko daje im możliwość porównania zdobytej wiedzy teoretycznej z praktyczną - powiedziała Elżbieta Ramatowska, Dyrektor Zespołu Szkół Chemicznych im. M. Curie-Skłodowskiej w Krakowie

- PGE Energia Ciepła zależy na pozyskaniu kandydatów, którzy pod kierunkiem doświadczonych pracowników zdobędą wiedzę i umiejętności adekwatne do realizacji zadań w energetyce dziś i w przyszłości. Współpraca ze szkołami na etapie praktyk skraca proces adaptacji nowych pracowników - dodała Anna Balcerek, Zastępca Dyrektora ds. Personalnych Dział HRBP Kraków PGE Energia Ciepła w Krakowie.

6 grudnia podczas "Zawodowych Mikołajek" pracownicy PGE Energia Ciepła przeprowadzą wykład dla uczniów kolejnej szkoły. W Zespole Szkół Inżynierii Środowiska i Melioracji uczniowie klas energetyka odnawialna oraz inżynieria środowiska wezmą udział w wykładzie pt. "Ochrona środowiska w krakowskiej elektrociepłowni PGE Energia Ciepła w Krakowie". Wykład będzie związany z profilem kształcenia zawodowego w tej szkole.
PGE Energia Ciepła

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE