ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Fogiel: szczegóły polityki ws cen energii przedstawi minister, który będzie odpowiadał za ten obszar
14.11.2019r. 13:58

Szczegóły polityki rządu ws cen prądu w Polsce przedstawi nowy minister, który będzie odpowiadał za ten obszar - powiedział w czwartek dziennikarzom zastępca rzecznika PiS Radosław Fogiel pytany - w kontekście projekcji NBP - czy rząd w przyszłym roku utrzyma obecne ceny prądu.

Zaprezentowana we wtorek projekcja NBP zakłada, że ceny energii elektrycznej dla gospodarstw domowych wzrosną w przyszłym roku i w roku 2021 o 8 proc.

Fogiel pytany w czwartek przez dziennikarzy o tę projekcję powiedział, że "rząd PiS jak dotąd robił wszystko, żeby ceny prądu dla indywidualnych odbiorców nie rosły". "Zawsze kieszeń i zasobność portfela Polaków są dla nas najważniejsze" - dodał.

Zapytany, czy rząd utrzyma obecne ceny prądu w przyszłym roku np. do wyborów prezydenckich, wicerzecznik PiS odpowiedział, że szczegóły związane z polityka rządu dotyczącą cen prądu w Polsce przedstawi nowy minister, który będzie odpowiadał za ten obszar.

Fogiel nie wyjaśnił, który resort będzie odpowiadał w przyszłym rządzie za regulacje dotyczące cen prądu.
W nowym rządzie ma nie być Ministerstwa Energii. Premier Mateusz Morawiecki prezentując w ubiegły piątek strukturę nowego rządu i kandydatów na ministrów powiedział w tym kontekście tylko, że dział "energetyka, górnictwo", który był w gestii resortu energii przejmie nowe ministerstwo ds nadzoru właścicielskiego, którym ma kierować wicepremier Jacek Sasin.

Dyrektor Departamentu Analiz Ekonomicznych NBP Piotr Szpunar przedstawiając projekcję NBP, która zakłada podwyżkę cen prądu dla gospodarstw domowych w przyszłym roku i w roku 2021 o 8 proc. podkreślał, że "to nie jest żadna prognoza, to techniczne założenie". "Ono jest podyktowane tym, że staramy się dość konserwatywnie prognozować i nie dawać się zaskakiwać ani w dół, ani w górę" - powiedział Szpunar.

"Nie wiem jak będzie. Rząd ma wiele możliwości działania i regulator. (...) Regulator może te podwyżki rozłożyć inaczej. Rząd ma możliwości przedłużenia tego pakietu, który w tej chwili obowiązuje do końca roku" - dodał.

Czerwcowa nowelizacja zamroziła ceny prądu przez cały 2019 r., m.in. dla gospodarstw domowych, mikro- i małych firm, szpitali, jednostek sektora finansów publicznych, w tym samorządów. Jak wówczas zaznaczał minister energii Krzysztof Tchórzewski ceny nie wzrosną dla 15,1 mln gospodarstw domowych przez cały 2019 r.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: prostak 14.11.2019r. 15:39
dlaczego tak drogo za wszystko płacą odbiorcy końcowi i podatnicy zysk sprzedawcy jest stratą kupującego ?jakie dobro... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE