ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

MATERIAŁY PROBLEMOWE

Trendy i prognozy cen hurtowych energii elektrycznej
19.11.2019r. 05:21

Michał Jędra, Grzegorz Wiśniewski - Instytut Energetyki Odnawialnej Sp. z o.o. ("Energetyka Wodna" - 3/2019)
Energia elektryczna, z powodu rosnącego zapotrzebowania i wysokich cen, staje się coraz ważniejszym elementem gospodarki. Mimo prób bezpośredniej regulacji, zasadnicze powody wzrostu cen są możliwe do określenia, a przy jasno określonych założeniach również możliwe do prognozowania.

Dołączone pliki: Do odczytu plików wymagany jest program Acrobat Reader.


Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 2 )


Autor: zgryźliwy 20.11.2019r. 10:09
Łapaj złodzieja zawołali lobbyści OZE po wprowadzeniu ETS-CO2. Autor ubzdurał sobie, że teraz to już na pewno elektrownie węglowe się przestraszą i zamkną i wtedy nareszcie będzie taniej. Dziś 20.11.2019 godz. 10:02 całe niemieckie OZE o mocy 107 GW daje 2,14 GW, czyli 2,2 % mocy. W związku z powyższym węglowe dają 32,5 GW. Dlatego elektrownie sterowalne będą istnieć, a ceny będą rosnąć z powodu kosztów budowy stojącego OZE i podatku CO2 dla sterowalnych. Jakimś sposobem na zamknięcie elektrowni jest odbywające się obecnie zamknięcie hut - to fakt. Ale CO2 tym sposobem nie likwidujemy, tylko miejsca pracy, a stal wyprodukują Azjaci, z zapewne gorszą sprawnością i większą emisją CO2.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: xyz 25.11.2019r. 11:06
Nie wiem skad Pan czerpie informacje ale ponownie wprowadza Pan w blad czytelnikow. Dnia 20.11.2019 o godzinie 10 Niemieckie OZE genereowalo nastepujaca moc: PV: 3.29 GW, wiatr 1.45 GW, biomasa 5.17 GW oraz hydrogeneracja 2.68 GW. Elektrownie weglowe 31 GW.

Huty... klapki na oczach wsrod kadry zarzadzajacej. Obecnie mozna na rynku bezposrednio kupowac energie z OZE lub zainwestowac we wlasna generacje (patrz KGHM) i wypiac sie na handel CO2. Unia nadzoruje i czesciowo finansuje inwestycje w kanalizacje - dobrze. Unia wymaga - zle.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE