ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Energia to wielkie wyzwanie
14.11.2019r. 16:22

Wielu ludziom energetyka wiatrowa kojarzy się przede wszystkim z potężnymi instalacjami na lądzie lub morzu. Jednak turbiny wiatrowe mają różne kształty i wielkości. Do tego, by energia z ogromnych farm wiatrowych trafiła do domów, potrzebna jest specjalna infrastruktura. A gdyby tak wytwarzać energię z wiatru na własnym dachu czy w zakątku ogródka? Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) postawiło wyzwanie: przygotuj kompaktowe urządzenie do zastosowań indywidualnych, zdolne do przekształcania energii wiatru na energię elektryczną oraz do jej skutecznego magazynowania. Osoba lub zespół, który opracuje najlepsze rozwiązanie, otrzyma milion złotych nagrody.

Aby wziąć udział w przedsięwzięciu "Wielkie Wyzwanie: Energia", nie trzeba być wyspecjalizowanym przedsiębiorstwem. Do wyzwania mogą stanąć wszyscy - entuzjaści i pasjonaci technologii OZE, innowatorzy, koła naukowe, studenci, "garażowi" wynalazcy. Celem jest wzrost udziału OZE w polskim systemie elektroenergetycznym oraz zachęta do wdrażania innowacyjnych działań w sektorze energii.

NCBR liczy na to, że tak postawione wyzwanie spotka się z szerokim zainteresowaniem podmiotów, które wcześniej nie miały możliwości uczestniczenia w wielu konkursach.

NCBR tą formułą nawiązuje do przedsięwzięć organizowanych przez amerykańską Defense Advanced Research Projects Agency (DARPA). Formuła Grand Challenge zastosowana po raz pierwszy w 2004 roku dotyczyła pojazdów autonomicznych. W Polsce zostaje wdrożona po raz pierwszy na taką skalę. Projekt finansowany jest z Funduszy Europejskich, z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.

Ile jest czasu na przygotowanie projektu? 2 grudnia 2019 roku w Warszawie odbędzie się konferencja otwarcia. To w jej czasie zainteresowani udziałem w Wielkim Wyzwaniu poznają szczegóły uczestnictwa, wstępny regulamin i sposób zgłoszenia udziału w przedsięwzięciu. Zapisy na konferencję przyjmowane są na stronie: www.wielkiewyzwanie.ncbr.gov.pl. Ilość miejsc jest ograniczona, a o możliwości uczestnictwa decyduje kolejność zgłoszeń.
NCBR

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: antymonopol 15.11.2019r. 11:58
Konkurs NBCR na efektywne elektrownie domowe jest finansowany z pieniędzy publicznych i dlatego nie powinien się... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE