ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Zysk netto grupy ZE PAK w III kw. wyniósł 34,7 mln zł
14.11.2019r. 19:21

Grupa ZE PAK odnotowała w trzecim kwartale 34,7 mln zł zysku netto wobec 10,8 mln zł straty przed rokiem - podała spółka w raporcie kwartalnym. Przychody ZE PAK wzrosły o 17,3 proc. rok do roku do 751,1 mln zł.

Zysk operacyjny w trzecim kwartale sięgnął 61,7 mln zł. W analogicznym okresie 2018 roku grupa odnotowała 9 mln zł straty na działalności operacyjnej.

Przepływy pieniężne z działalności operacyjnej w okresie lipiec-wrzesień wyniosły 296,1 mln zł wobec 171,3 mln zł przed rokiem.

Przychody ze sprzedaży energii elektrycznej wzrosły o 20,6 proc. rok do roku do 458,4 mln zł. Sprzedaż energii z obrotu wyniosła 221,5 mln zł, o 32 proc. więcej niż przed rokiem. Handel prawami majątkowymi ze świadectw pochodzenia energii przyniósł 11,7 mln zł przychodów o 7,7 mln zł mniej niż rok wcześniej. Rekompensaty z rozwiązania KDT wyniosły 29,6 mln zł o 13 mln zł mniej niż w trzecim kwartale 2018 roku.

Przychody z tytułu kwoty różnicy ceny i rekompensaty finansowe wyniosły 0,8 mln zł, a po trzech kwartałach wynoszą 17,7 mln zł. To kwota jaką spółka z grupy ZE PAK powinna otrzymać o zarządcy rozliczeń w związku z nowelizacją ustawy o podatku akcyzowym z dnia grudnia 2018 roku.

Jednocześnie spółka podała, że przychód w segmencie sprzedaży energii uległ w okresie I-III kw. zmniejszeniu o 28,9 mln zł - to z kolei kwota, którą PAK-Volt zobowiązana jest zwrócić odbiorcom końcowym zgodnie z nowelizacją ustawy.

"Z przeprowadzonych kalkulacji otrzymano, że wpływ ustawy na wyniki finansowe grupy w IV kwartale 2019 roku będzie nieistotny" - podano.
Według wyliczeń PAP Biznes segment wytwarzania ZE PAK zwiększył w trzecim kwartale przychody do klientów zewnętrznych o 19,5 proc. do 566 mln zł, a zysk EBITDA tego segmentu wyniósł 85,3 mln zł i był prawie pięciokrotnie wyższy niż przed rokiem.

Zysk EBITDA segmentu wydobywczego wyniósł 19,6 mln zł wobec 17,2 mln zł rok wcześniej. Prawie cała sprzedaż segmentu, podobnie jak w poprzednich okresach, realizowana była w ramach grupy ZE PAK.

Segment remontowy wypracował w trzecim kwartale 19,8 mln zł przychodów od zewnętrznych klientów (spadek o 13 proc.), a wynik EBITDA sięgnął 2,8 mln zł wobec 2,6 mln zł straty przed rokiem.

Przychody segmentu sprzedaży wyniosły 162,2 mln zł i były o 15 proc. wyższe rok do roku. Zysk EBITDA osiągnął poziom 0,2 mln zł wobec ok. 1 mln zł przed rokiem.

Po trzech kwartałach grupa odnotowała 72,6 mln zł zysku netto, podczas gdy w analogicznym okresie 2018 roku strata wynosiła 62,1 mln zł. Przychody wzrosły rok do roku o 33 proc. do 2,16 mld zł.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE