ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Energa chciałaby wziąć udział w aukcji z projektem PV o mocy prawie 20 MW
15.11.2019r. 13:37

Energa chciałaby wziąć udział w aukcji OZE z projektem fotowoltaicznym o mocy prawie 20 MW. Liczy na uzyskanie w drugim kwartale 2020 r. pozwolenia na użytkowanie dla farmy wiatrowej Przykona - poinformowali przedstawiciele grupy.

"Uzyskaliśmy pozwolenie na budowę farmy fotowoltaicznej o mocy prawie 20 MW. Jesteśmy na etapie starania się o prekwalifikacje do aukcji. Chcielibyśmy w aukcji wziąć udział, zobaczymy, czy się uda. Jest duża szansa, byśmy w tej aukcji wzięli udział" - powiedział Piotr Meler, prezes Energa OZE, podczas telekonferencji dla inwestorów.

Energa kończy budowę farmy wiatrowej Przykona o mocy 31 MW.

"Jeśli warunki pogodowe pozwolą, powinniśmy zakończyć prace montażowe do końca roku" - powiedział Meler.

Wiceprezes grupy Energa Jacek Kościelniak poinformował, że na początku października rozpoczęto m.in. montaż turbin wiatrowych. Testy uruchomieniowe planowane są na początek grudnia.

"Na początku 2020 roku chcemy zakończyć prace, by uzyskać pozwolenie na użytkowanie farmy w II kwartale" - powiedział Kościelniak.
Grupa Energa prowadzi też prace mające na celu pozyskanie inwestora do projektu budowy bloku gazowo-parowego o mocy 450-750 MW CCGT Grudziądz. Jak podano, spółka dysponuje listami intencyjnymi ze strony konsorcjum banków, które jest zainteresowane finansowaniem dłużnym projektu.

"Zakończyło się postępowanie w trybie dialogu konkurencyjnego. Siadamy do przygotowywania specyfikacji istotnych warunków zamówienia" - powiedział wiceprezes Jacek Kościelniak.

Dodał, że spółka chciałaby wystawić ten blok do aukcji mocy, ale nie jest przesądzone, czy w tym, czy w przyszłym roku.

Jak poinformował, projekt Ostrołęka C przebiega zgodnie z harmonogramem.

"Inwestycja wychodzi z ziemi. Odbyły się głębokie prace fundamentowe. Teraz trwa budowa fundamentów pod głównymi budynkami, finalizowany jest etap projektowania" - powiedział wiceprezes.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE