ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Instalacje fotowoltaiczne na budynku kampusu Uniwersytetu w Bydgoszczy
17.11.2019r. 18:33

Dwie instalacje fotowoltaiczne zamontowano na budynku kampusu Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy, które będą w stanie wyprodukować 40 tys. KWh energii elektrycznej. Spowoduje to obniżenie emisji dwutlenku węgla o ponad 30 ton rocznie.

Każda z instalacji ma moc nominalną 20 KWp (moc szczytowa). Uzyskiwany prąd będzie wykorzystywany w dwóch budynkach uczelnie, które ostatnio przeszły termomodernizację. Nadwyżki energii będą przekazywane do sieci.

Inwestycja została zrealizowana w ramach projektu obejmującego również termomodernizację budynków. W trackie prac m.in. ocieplono ściany zewnętrzne i stropodachy, wymieniono stolarkę okienną, zmieniono grzejniki i węzeł cieplny, zamontowano oświetlenie energooszczędne.

Wartość całego projektu wyniosła 12,04 mln zł, z czego dofinansowanie unijne to 7,29 mln zł.
Według informacji urzędu miasta w Bydgoszczy panele fotowoltaiczne zamontowane są na 31 budynkach publicznych i oświatowych. Z odnawialnych źródeł energii korzystają m.in. szkoły, przedszkola, Leśny Park Kultury i Wypoczynku i punkty selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, a od niedawana Pałac Młodzieży i schronisko dla zwierząt. W trakcie realizacji jest montaż instalacji w 11 miejscach.

Szacunki wskazują, że dzięki instalacjom fotowoltaicznym na miejskich budynkach oszczędności wyniosą 420 tys. zł rocznie, a emisja dwutlenku węgla zmniejszy się około 540 t rocznie.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Socyal 18.11.2019r. 08:55
Szczególnie zabawne jest zdanie ostatnie.
Zabieg zgrabny, aby pomieszać efekt całości nie wiadomo ilu zadań z opisanym projektem. Tu podaje się całość nakładów na zadanie tu efekty na inny (nie wiadomo jaki) zakres działań. Ale łatwo to niestety wyłapać. Bo podanie danych o projekcie nie wyglądałoby chyba luksusowo. Socjalizm z pełnej krasie.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE