ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Technologia zielonego wodoru może być konkurencyjna cenowo do 2030 roku
18.11.2019r. 08:59

Według ośrodka Wood Mackenzie technologia tzw. zielonego wodoru może być konkurencyjna cenowo do 2030 roku w Australii, Niemczech i Japonii - czytamy w BiznesAlert.pl.

Technologia zielonego wodoru polega na pozyskiwaniu tego paliwa za pomocą hydrolizy zasilanej energią ze źródeł odnawialnych (OZE). Wood Mackenzie opublikowało analizę sugerującą, że region Azji i Pacyfiku stanie się liderem rozwoju OZE do 2040 roku. Ma 540 GW mocy odnawialnych obecnie i zapewni kolejne 1528 GW do końca trzeciej dekady tego wieku. Cena tych źródeł ma przez to spadać o ponad 3 procent rocznie. W konsekwencji spadną też koszty elektrolizy pozwalającej wytwarzać zielony wodór, czyli pochodzący ze źródeł nieemisyjnych. Alternatywa to tak zwany niebieski wodór wytwarzany z wykorzystaniem paliw kopalnych.
Elektroliza z wykorzystaniem fotowoltaiki ma być głównym źródłem wodoru w Australii do 2030 roku, pozwalając na uzyskanie przez tę technologię parytetu kosztowego. Wodór może napędzać przemysł ciężki: stalowy, cementowy, chemiczny, a przez to stać się narzędziem ich dekarbonizacji, bez którego byłaby niemożliwa - czytamy w BiznesAlert.pl.
PV Magazine , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: zgryźliwy 18.11.2019r. 14:27
A ja myślałem, że stal to stop żelaza z węglem.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE