ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Łukaszenka wstrzymuje się z dalszą integracją z Rosją licząc na tańsze dostawy węglowodorów
18.11.2019r. 09:02

Aleksandr Łukaszenka mówił o perspektywach integracji z Rosją przy okazji wyborów parlamentarnych na Białorusi. Przed kolejnym krokiem oczekuje tańszych dostaw węglowodorów - czytamy w BiznesAlert.pl.

Wybory prezydenckie odbyły się 17 listopada. Opozycja nie dostała się do parlamentu. Wybory prezydenckie mają się odbyć według Łukaszenki najprawdopodobniej w okolicach sierpnia 2020 roku. Prezydent Łukaszenka przyznał, że relacje z Rosją są "braterskie", ale i pełne napięć. - Mamy pełno spraw, które powinny zostać dawno rozstrzygnięte, zaczynając do gazu - wspomniał.

- Najbardziej istotną zasadą jest suwerenność i niezależność naszego społeczeństwa. Wszystko jest załatwiane w sposób otwarty i ostatnim razem premier powiedział: mamy utarte stanowisko, że jeśli fundamentalna sprawa dostaw węglowodorów nie zostanie rozstrzygnięta, jeżeli nie zostaną otwarte rynki dla naszych producentów poprzez odpowiednie usunięcie barier, nie dojdzie do podpisania żadnej "mapy drogowej" - ostrzegł prezydent Białorusi. Powiedział, że jego kraj nie potrzebuje sojuszu, na którym miałby stracić.
W sierpniu 2019 roku rząd białoruski przedstawił prezydentowi projekt mapy drogowej integracji Białorusi i Rosji. Jeden z elementów to budowa wspólnego rynku energii oraz surowców, na którym ceny są równe w obu krajach. Tymczasem Mińsk kontynuuje rozmowy z Moskwą na temat cen dostaw gazu i ropy. Nie doszło dotąd do rozstrzygnięć - czytamy w BiznesAlert.pl.
Kommiersant , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE