ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Westinghouse nie wyklucza zangażowania się w budowę nowych elektrowni jądrowych
18.11.2019r. 11:44

Westinghouse Electric Company (WEC) nie wyklucza dalszego angażowania się w budowę nowych elektrowni jądrowych poza Chinami. Produkująca reaktory firma kilka lat temu zbankrutowała i została przejęta przez nowych właścicieli.

Nie ma żadnych przeszkód na poziomie korporacyjnym ze strony właścicieli Westinghouse, by angażować się w budowę nowych reaktorów jądrowych - powiedział dziennikarzom podczas polsko-amerykańskiego forum przemysłu jądrowego wiceprezes Westinghouse David Durham. "Nie uważamy tego za ryzykowny biznes, to raczej dobry biznes" - dodał Durham.

Nie wykluczył możliwości zaangażowania się w polski program jądrowy. Zastrzegł jednocześnie, że WEC jest jedynie dostawcą technologii, firma nie zajmuje się finansowaniem budów.

Kilka lat temu Westinghouse ogłosiło bankructwo na skutek komplikacji i strat, związanych z budowami czterech reaktorów w USA - w Vogtle w Georgii i V.C. Summer w Południowej Karolinie. Firma została w efekcie przejęta przez kanadyjski koncern Brookfield.
Jak podkreślał Durham, budowa dwóch reaktorów Westinghouse AP-1000 w Vogtle zmierza do końca. "Jesteśmy rok od załadunku paliwa do pierwszego z budowanych reaktorów" - zaznaczył.

Durham przypomniał też, że cztery AP1000 działają już w Chinach, a Westinghouse ma już zakontraktowaną budowę sześciu kolejnych, oraz kontrakty na budowę następnych 10 w końcowej fazie negocjacji.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE