ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Czwarty dzień bez energii w ponad 30 tys. gospodarstw domowych we Francji
18.11.2019r. 13:07

Po obfitych opadach śniegu ok. 33 tys. gospodarstw w departamentach Drome, Isere i Ardeche w regionie Owernia-Rodan-Alpy w południowo-wschodniej Francji pozostaje bez dostaw energii elektrycznej w poniedziałek, czwarty dzień z rzędu. Dwie osoby zmarły wskutek zaczadzenia.

Od czwartku wieczór służby naprawiają szkody wyrządzone przez śnieg, pod którego ciężarem łamały się drzewa, uszkadzając linie energetyczne. Dwa przewody wysokiego napięcia spadły na domy w departamencie Ardeche. Mieszkańców ewakuowali strażacy.

Tuż po pierwszym w tym roku ataku zimy liczba gospodarstw domowych odciętych od energii elektrycznej wynosiła 330 tys. Obecnie "ponad 90 proc. gospodarstw odzyskało energię elektryczną" - poinformował w komunikacie operator sieci energetycznej Enedis.

Mieszkańcom odciętym od dostaw energii służby dostarczyły kilkadziesiąt generatorów prądu.

Tak poważne problemy spowodowane przez pogodę wystąpiły ostatnio w tym regionie w 1999 roku, gdy w wyniku burz zniszczeniu uległa infrastruktura energetyczna.
Zespół kryzysowy złożony z ponad 2 tys. specjalistów nadal ma trudności z dostępem do infrastruktury energetycznej z powodu niekorzystnych warunków pogodowych.

W niedzielę rano dwoje zatrutych tlenkiem węgla 70-latków znaleziono w ich domu w Beauvoir-de-Marc w departamencie Isere. Zatrucie zostało spowodowane przez generator prądu znajdujący się w garażu ich domu - podaje agencja AFP, powołując się na źródła w prefekturze.

W sobotę ratownikom udało się uratować kilka starszych osób, które podtruły się czadem z pracujących bez przerwy generatorów prądu. W departamentach Ardeche i Drome ponad 20 osób, w tym dzieci, hospitalizowano z powodu bólu głowy i wymiotów.

Alarm ostrzegawczy wciąż obowiązuje w innych rejonach Francji, m.in. w departamencie Ain w regionie Owernia-Rodan-Alpy oraz w regionie Burgundia-Franche-Comte.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: max 19.11.2019r. 07:50
"Podtruli się czadem" - myślałem że ze starych dawno nie używanych pieców a tutaj ...generatory. Trzeba być... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE