ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

KO chce powołania stałej sejmowej Komisji ds. Klimatu
19.11.2019r. 09:37

We wtorek złożymy projekt uchwały w sprawie powołania stałej sejmowej Komisji ds. Klimatu, która powinna działać ponad podziałami i zajmować się przeciwdziałaniem zmianom klimatu - poinformował poseł Koalicji Obywatelskiej Bartłomiej Sienkiewicz.

Sienkiewicz powiedział na konferencji prasowej, że nowa komisja ma być odpowiednikiem nowo powołanego Ministerstwa Klimatu i będzie "wypełniać zadania jakie ciążą na najważniejszym organie władz RP - Sejmie".

Jak uzasadnili inicjatorzy, powołanie takiej komisji wynika z konieczności zajęcia się już w tej chwili skutkami zmian klimatycznych, które są już widoczne w Polsce i oddziałują na zdrowie Polaków, stan państwa, gospodarki, środowiska. Sienkiewicz zaznaczył także, że nie znamy dynamiki tego zjawiska. Dlatego - jego zdaniem - w Sejmie należy powołać forum, w którym posłowie będą mogli na bieżąco dyskutować o zmianach klimatycznych, czy spotykać się z urzędnikami państwowymi.
Politycy KO zaznaczyli, że jest projekt uchwały ws powołania nowej sejmowej komisji, to propozycja ponad podziałami. Wyrazili nadzieję, że zostanie przyjęta jeszcze na obecnym posiedzeniu Sejmu.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE