ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

KOMENTARZE

Tąpnięcie notowań gazu ziemnego w USA
19.11.2019r. 11:01

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Notowania gazu ziemnego w Stanach Zjednoczonych zakończyły miniony tydzień na minusie. Nastroje inwestorów nie poprawiły się na początku bieżącego tygodnia - poniedziałkowa sesja przyniosła przecenę tego surowca o 4,5 proc., a dzisiaj rano notowania poruszają się w okolicach wczorajszego zamknięcia.

Główną przyczyną zniżki notowań gazu ziemnego w USA są prognozy wyższych temperatur w większości stanów USA w najbliższych tygodniach. To sprawia, że oczekiwane jest osłabienie popytu na gaz ziemny w celach ogrzewania pomieszczeń. Tym samym, ceny gazu w ostatnich tygodniach odreagowują wcześniejszą spektakularną zwyżkę wywołaną falą ochłodzenia w USA.

Kolejne tygodnie na rynku gazu zapowiadają się nerwowo, a inwestorzy instytucjonalni asekurancko w ostatnim czasie zmniejszyli zarówno krótkie, jak i długie pozycje na rynku tego surowca. Zimą zmienność notowań bywa duża, ponieważ wiele zależy od warunków pogodowych, które są relatywnie trudne do przewidzenia z dużym wyprzedzeniem. W związku z tym, oczekiwany jest spadek zapasów gazu ziemnego w USA - jeśli będzie on postępował, to notowania gazu mają szansę na wzrost, natomiast jeśli będzie on rozczarowująco niewielki, to ceny gazu mogą znaleźć się pod presją podaży.

(600x400)Notowania gazu ziemnego w USA - dane dzienne

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE