ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Premier zapowiada powołanie pełnomocnika ds. energii odnawialnej
19.11.2019r. 11:57 19.11.2019r. 11:14

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział podczas expose w Sejmie, że powołany zostanie pełnomocnik ds. energii odnawialnej. Dodał, że transformacja energetyczna musi być bezpieczna i korzystna dla Polski.

Rząd chce stawiać na energetykę jądrową, a także na odnawialne źródła energii, w tym energetykę prosumencką, energetykę wiatrową, morskie farmy wiatrowe, fotowoltaikę - poinformował premier i zapowiedział, że dla pełnego wykorzystania potencjału powołany zostanie pełnomocnik ds. odnawialnych źródeł energii.

- Nie godzimy się na dyskryminację. Transformacja proklimatyczna energetyki musi być bezpieczna i korzystna dla Polski. Polacy mają prawo, by ich dzieci oddychały czystym powietrzem - mówił Mateusz Morawiecki.

Jak zaznaczył premier rząd chce rozwijać nowoczesną energetykę, rozumianą jako energetyka prosumencka, fotowoltaika, morskie famy wiatrowe oraz elektromobilność, ale z poszanowaniem tradycyjnej energetyki.

"Tradycyjna energetyka jeszcze długo będzie ważna w naszym systemie elektroenergetycznym, ale realia się zmieniają. Kiedyś nie było nas stać na rozwijanie źródeł odnawialnych, a teraz nie stać nas na to, żeby ich nie rozwijać, także dlatego, że może to dać potężny impuls rozwojowy dla polskiego przemysłu" - powiedział premier.
Premier zapowiedział też ulgi dla korzystających z czystych form transportu. Jak zaznaczył czysty transport ma być dobry dla przyrody i obywateli.

Premier wskazał, że transformacja energetyczna musi być korzystna dla Polski.

"Uważamy za błąd, kiedy z Polski i Unii, na skutek regulacji klimatycznych, miejsca pracy uciekają do ościennych państw. Ślad węglowy, regulacje podatkowe i zapobieganie carbon leakage muszą wspierać polską energetykę i polską transformację. Nie godzimy się też na dyskryminację i nieuwzględnianie naszego punktu widzenia. Musimy mieć pewne dostawy prądu. (...) Nasza transformacja proklimatyczna musi być bezpieczna i korzystna dla Polski" - powiedział Morawiecki.

Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 2 )


Autor: OSD 19.11.2019r. 13:25
Jeżeli jest min. Michał Kurtyka, to po co (tudzież dla kogo?) to dodatkowe stanowisko?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Rolnik 20.11.2019r. 09:02
Smutne, że ani p. Premier ani rzekomy wódz polskiej wsi - p. Kosiniak-kamysz ani słowem nie zająknęli się o... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE