ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Orsted zbuduje w USA elektrownię PV na dwustronnych modułach wraz z magazynem energii
19.11.2019r. 12:21

Jak czytamy w portalu Gramwzielone.pl., moc farmy fotowoltaicznej, która powstanie w zachodnim Teksasie, wyniesie aż 420 MW(AC), a moc bateryjnego magazynu energii - możliwa do oddawania w czasie 1 godziny - sięgnie 40 MW(AC). Instalacje powstaną na terenie, na którym dodatkowo jest wydobywana ropa i gaz.

Dwustronne moduły fotowoltaiczne w ilości około 1,3 mln sztuk dla projektu określanego jako Permian Energy Centre dostarczą chińscy producenci Jinko Solar oraz JA Solar.

Import tego rodzaju chińskich modułów w USA był wcześniej wyłączony spod wysokich, karnych ceł, które nałożyła w ubiegłym roku administracja Donalda Trumpa, jednak w ostatnich tygodniach amerykański rząd zdecydował o objęciu cłami również takich modułów.
Na razie cła na import chińskich, dwustronnych modułów PV do USA nie zaczną jednak obowiązywać, co jest zasługą skargi wniesionej przez amerykańskiego dewelopera Invenergy, który wskazał, że wprowadzenia dodatkowych ceł na moduły dwustronne nie poprzedziły wymagane konsultacje.

Do tej pory Orsted uruchomił w USA lądowe farmy wiatrowe o łącznej mocy około 1 GW i jest w trakcie konstrukcji kolejnych wiatraków na lądzie o mocy około 670 MW. Ponadto duńska firma realizuje ogromne projekty morskich farm wiatrowych, które mają powstać na zachodnim wybrzeżu USA.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE