ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Arctic Paper rozważa budowę elektrowni PV w zakładzie w Kostrzynie
19.11.2019r. 13:48

Arctic Paper rozważa budowę elektrowni fotowoltaicznej o mocy kilku megawatów na terenie zakładu w Kostrzynie. W kolejnym etapie takie instalacje mogłyby pojawić się w pozostałych papierniach należących do grupy .

Jak zapowiedział podczas spotkania z dziennikarzami prezes spółki Michał Jarczyński, Arctic Paper rozważa budowę farmy PV o mocy 5-6 MW na terenie zakładu w Kostrzynie kosztem 17-18 mln zł.

"W tej chwili bardzo mocno przymierzamy się do analizowania możliwości postawienia źródeł solarnych na terenie naszych zakładów. Fabryki papieru mają duże powierzchnie, w samym Kostrzynie dysponujemy ponad 50 ha terenu, a do biznesu wykorzystujemy może 15 ha. Już znaleźliśmy 10 ha, na których przymierzamy się do zbudowania farmy solarnej o mocy ok. 5-6 MW" - powiedział prezes.

Dodał, że koszt inwestycji w Kostrzynie może sięgnąć 17-18 mln zł. Arctic jeszcze nie zdecydował, czy zrealizuje ten projekt samodzielnie, czy z partnerem zewnętrznym.
"Rozpoczęcie tego projektu to druga połowa 2020 roku (...) Wiosną 2021 roku nowa instalacja w Kostrzynie mogłaby ruszyć. To jest projekt. Decyzja jeszcze nie zapadła i formalnie powinna zapaść w okolicach drugiego kwartału 2020" - powiedział Jarczyński.

Według prezesa, zdecydowana większość energii produkowanej przez nową instalację w Kostrzynie trafiałaby na sprzedaż, gdyż potrzeby energetyczne zakładu są z nawiązką pokrywane przez obecną elektrociepłownię gazową.

Jarczyński poinformował, że Arctic rozpoczyna instalacje pilotażowe, aby przetestować warunki słoneczne w papierniach Munkedal i Grycksbo w Szwecji.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE