ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Konsorcjum Alvora i Siauliu dujotiekiu statyba pozostanie wykonawcą litewskiego odcinka Gazociągu Polska-Litwa
20.11.2019r. 13:29

Według źródeł LETA/BNS konsorcjum ponownie wygrało przetarg na realizację projektu. Na drugim miejscu miało się znaleźć konsorcjum MT Group wraz z polskim Rafako. Zdaniem źródeł LETA/BNS w trakcie nowej oceny ofert obu uczestników zmieniło się punktowanie związane z atrakcyjnością oferty. Przy czym to jednak Alvora, która zaoferowała niższą cenę, uzyskała wyższą ocenę ogólną i to ona nadal będzie odpowiedzialna za budowę litewskiego odcinka GIPL - czytamy w BiznesAlert.pl.

Podpisanie umowy miało nastąpić jeszcze we wrześniu. Proces został wstrzymany po tym, jak litewska spółka MT Group, która razem z polskim Rafako brała udział w przetargu, zaskarżyła rozstrzygnięcie, w którym wygrało konsorcjum Alvora i Siauliu dujotiekio statyba. Zdaniem MT Group wątpliwości budziła działalność Alvory i realizacja projektów energetycznych w Rosji i na Białorusi. Sprawą zajęła się Służba Zamówień Publicznych Litwy, która stwierdziła, że przetarg nie był prowadzony w przejrzysty sposób.
Według zapowiedzi ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego, budowa gazociągu Polska-Litwa ma rozpocząć się w 2019 roku i zakończyć w 2021 roku. Jego łączna długość ma wynosić ok. 515 km - po stronie polskiej ok. 338 km, a po stronie litewskiej ok. 177 km. Szacowany koszt projektu wyniesie 558 mln euro - przypomina BiznesAlert.pl.
BNS , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE