ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Chiny zwiększają udział energetyki opartej na węglu
20.11.2019r. 15:18

W ciągu 18 miesięcy do czerwca tego roku, Chiny zwiększyły udział energetyki opartej na węglu o 42,9 gigawata (GW), czyli o około 4,5 procent, co jest wbrew ogólnoświatowym trendom. W trakcie budowy jest tam też 121,3 GW mocy węglowych, czyli mniej więcej tyle, ile wytwarza cała Francja. W pozostałej części świata moce z węgla spadły w tym samym okresie o 8,1 GW - czytamy w BiznesAlert.pl.

W celu ograniczenia zanieczyszczenia i emisji gazów cieplarnianych Chiny obiecały przeprowadzić "rewolucję energetyczną" mającą na celu radykalne zmniejszenie uzależnienia od węgla, który w ubiegłym roku stanowił 59 procent chińskiego miksu energetycznego. Jednak pomimo szybkiego rozwoju źródeł odnawialnych i przejścia na gaz ziemny do ogrzewania gospodarstw domowych zużycie węgla stale rośnie. Chiny zatwierdziły nowe 40 kopalni węgla w pierwszych trzech kwartałach 2019 roku.

Elektrownie węglowe w Chinach mają łączną moc około 1000 GW. Aby spełnić zobowiązania klimatyczne, będą musiały wyłączyć aż 40 procent z nich. Organizacje ekologiczne oskarżyły Pekin o zaniechanie wysiłków na rzecz ograniczenia zużycia węgla.
Podczas gdy energia słoneczna i wiatrowa osiągnęły już ten sam poziom cen, co paliwa kopalne, niektórzy chińscy decydenci obawiają się, że odnawialne źródła energii są niestabilne. Istnieją również obawy, że dekarbonizacja zaszkodzi regionom węglowym, takim jak Shanxi, dla których górnictwo jest istotną gałęzią gospodarki - czytamy w BiznesAlert.pl.
Reuters , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: RobG56 21.11.2019r. 19:11
Wynika że na świecie w okresie ostatnich 18 miesięcy odnotowano wzrost produkcji enegii z węgla o ok 112 GW.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE