ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

DM mBanku obniża rekomendację PKN Orlen do "redukuj"
20.11.2019r. 16:59

Analitycy DM mBanku, w raporcie z 14 listopada, obniżyli rekomendację PKN Orlen do "redukuj" z "trzymaj", podnosząc jednocześnie cenę docelową jednej akcji do 94,17 zł z 92,82 zł.

Raport wydano przy cenie 102,45 zł, a w środę około godz. 16.20 za jedną akcję spółki płacono 96,44 zł.

"Po bardzo mocnych wynikach trzeciego kwartału, na horyzoncie pojawiają się ciemne chmury z uwagi na obserwowane obecnie znaczące pogorszenie modelowych marż w obszarze downstream. Konsensus zakłada tymczasem utrzymanie bardzo wysokiej rentowności EBITDA z tego roku, licząc na dodatkowe wsparcie z tytułu efektu IMO i oddawanej inwestycji w PE3" - podano w raporcie.

Analitycy wskazali, że ich prognozy na lata 2020-21 plasują się 15-20 proc. poniżej rynku - zarówno z uwagi na bardziej konserwatywne założenia marż modelowych, jak i efekt wysokiej bazy tego roku zbudowanej przez rekordowo niskie ceny gazu, wysokie marże detaliczne oraz ponadstandardowe premie lądowe.

W takim scenariuszu makro analitycy nie zakładają też powtórzenia rekordowych wolumenów przerobowych.
"Przypominamy również o perspektywie wzrostu nakładów inwestycyjnych w kolejnych latach, które będą średnioterminowo obciążać profil FCF. Dodatkowo, może to zaburzyć przejęcie Lotosu, które w naszej opinii nawet po uwzględnieniu efektów synergii nie implikuje atrakcyjnej wyceny na EV/EBITDA LIFO pro-forma" - podali analitycy.

Pierwsze udostępnienie raportu, którego autorem jest Kamil Kliszcz, miało miejsce 14 listopada 2019 o godzinie 08.20.

Depesza PAP Biznes stanowi wyciąg z raportu. W załączniku zamieszczamy plik PDF z raportem.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE