ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Enea przeznaczy na inwestycje w IV kw. 1 mld zł, wkrótce aktualizacja strategii
21.11.2019r. 12:38

Grupa kapitałowa Enea przeznaczy na inwestycje w czwartym kwartale około 1 mld zł, co łącznie z wydatkami w trzech pierwszych kwartałach oznacza nakłady inwestycyjne w wysokości 2,5 mld zł - poinformował prezes Enei Mirosław Kowalik. W ciągu kilku tygodni spółka przedstawi aktualizację strategii.

"Nasz cel w 2019 roku to nakłady inwestycyjne w wysokości 2,5 mld zł. Po trzech kwartałach CAPEX grupy wynosi około 1,5 mld zł, co oznacza, że w czwartym kwartale powinniśmy zainwestować kwotę około 1 mld zł" - powiedział Kowalik podczas czwartkowej konferencji prasowej.

Zgodnie z planem, struktura wydatków inwestycyjnych grupy kapitałowej Enea w 2019 roku zakłada przeznaczenie 40,5 proc. środków na dystrybucję, 24,5 proc. na wytwarzanie, 20,5 proc. na wydobycie, 8,7 proc. inwestycje kapitałowe, a 5,8 proc. to wsparcie i inne obszary.

Kowalik poinformował też, że Enea jest na ukończeniu prac związanych z aktualizacją strategii na kolejne lata. Ma być ona przedstawiona w ciągu kilku najbliższych tygodni. Dodał, że aktualizacja będzie zawierała m.in. nowe kierunki inwestycyjne grupy.
Obecna strategia Enei do 2025 roku (z perspektywą do 2030 roku) zakłada m.in. wskaźnik ROE na poziomie 10 proc. i ROA 5,0 proc. na koniec 2025 roku.

Po trzech kwartałach grupa Enea ma 12 mld zł przychodów, 2,56 mld zł EBITDA i 990 mln zł zysku netto. Rentowność kapitału własnego ROE na koniec września wzrosła do 8,3 proc.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE