ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Przetarg na nadzór inwestorski robót budowlanych przy rozbudowie baz paliw PERN
21.11.2019r. 12:48

PERN ogłosił przetarg na wybór firmy pełniącej funkcję nadzoru inwestorskiego robót budowlanych w drugim etapie rozbudowy pojemności magazynowych na paliwa, który obejmie 190 tys. metrów sześc. w bazach w Boronowie, Rejowcu, Emilianowie, Małaszewiczach i Dębogórzu - podała w czwartek spółka.

Informując o przetargu, PERN podkreślił, że rozbudowa pojemności magazynowych w jego bazach paliw to kolejna z ważnych inwestycji, które wynikają z przyjętego w 2017 r. dokumentu "Polityka Rządu RP dla infrastruktury logistycznej w sektorze naftowym" i "znajdują swoje odzwierciedlenie w strategii spółki do 2022 r".

"PERN ogłosił postępowanie przetargowe w trybie przetargu nieograniczonego na wybór firmy, która będzie pełnić funkcję nadzoru inwestorskiego nad robotami budowlanymi związanymi z rozbudową pojemności magazynowej na paliwa. Jest to element drugiego etapu rozbudowy baz magazynowych w Boronowie, Rejowcu, Emilianowie, Małaszewiczach i Dębogórzu o dodatkowe 190 tys. metrów sześc. pojemności" - oznajmiła spółka w czwartkowym komunikacie.

Jak zaznaczył PERN, "budowa zbiorników magazynowych w bazach paliw, to odpowiedź na znaczący wzrost popytu na świadczone usługi". "Nowe zbiorniki m.in. zostaną przeznaczone do obrotu paliwami, a także do magazynowania zapasów interwencyjnych" - podkreśliła spółka.

PERN przypomniał, że rola "inspektora nadzoru inwestorskiego nad robotami budowlanymi" polega na nadzorze nad wykonawcą robót podczas procesu budowlanego - inspektor reprezentuje interesy swojego inwestora na budowie, "dba o to, aby budowa została wykonana rzetelnie i zgodnie z zasadami wiedzy technicznej". Spółka zwrócił uwagę, że jest to skuteczne i powszechnie stosowane rozwiązanie w realizacji złożonych projektów inwestycyjnych.
Jak podał PERN, w ogłoszeniu przetargowym, oferty na wybór firmy pełniącej funkcję nadzoru inwestorskiego robót budowlanych przy rozbudowie pojemności magazynowych na paliwa w bazach w Boronowie, Rejowcu, Emilianowie, Małaszewiczach i Dębogórzu można składać do 4 grudnia. Spółka wyjaśniła, iż chodzi o budowę zbiorników o pojemności 10 tys. metrów sześc. - jednego w bazie w Boronowie i dwóch w bazie w Emilianowie oraz o budowę zbiorników o pojemności 32 tys. metrów sześc. - jednego w bazie w Małaszewiczach oraz dwóch w każdej z baz w Rejowcu i Dębogórzu.

PERN to państwowa spółka o znaczeniu strategicznym; odpowiada za tłoczenie rurociągami ropy naftowej, w tym do rafinerii krajowych: PKN Orlen w Płocku i Grupy Lotos w Gdańsku, a także do dwóch rafinerii w Niemczech, oraz za magazynowanie zarówno surowca, jak i paliw płynnych.

W listopadzie 2017 r. Rada Ministrów przyjęła dokument "Polityka Rządu RP dla infrastruktury logistycznej w sektorze naftowym", zgodnie z którym PERN ma wspierać dywersyfikację dostaw ropy do Polski, a także pełnić "wiodącą rolę" w składowaniu tego surowca oraz paliw, "zajmując się bilansowaniem całego systemu magazynowego", w tym rozbudową pojemności magazynowych.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE