ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Enea rozmawia z partnerami o udziale w morskich farmach wiatrowych
21.11.2019r. 12:57

Enea rozmawia z potencjalnymi partnerami na temat zaangażowania w projekty budowy morskich farm wiatrowych - poinformował prezes Enei Mirosław Kowalik. Spółka rozważa zarówno samodzielny udział, jak i w partnerstwie.

"Rozmawiamy z potencjalnymi partnerami. Chcemy być aktywni w tym źródle pozyskiwania energii, czy to samodzielnie czy w partnerstwie" - powiedział Kowalik podczas czwartkowej konferencji prasowej.

Prezes poinformował, że w przygotowywanej aktualizacji strategii Enea chce zawrzeć obecność nie tylko w morskiej, ale i w lądowej energetyce wiatrowej oraz w fotowoltaice.
"Nie odchodzimy od energetyki wiatrowej na lądzie, jest kilka projektów, które rozważamy. Chcemy stawiać też na fotowoltaikę, pośrednio być może też na biogazownie. Dużą rolę przykładamy do modelu biznesowego, chcemy elastycznie reagować na trendy, które są na rynku" - powiedział Kowalik.

Aktualizacja strategii grupy kapitałowej Enea ma być przedstawiona w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE