ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

KO: w Sejmie potrzebna jest stała komisja ds. klimatu
21.11.2019r. 16:17

Powołanie w Sejmie stałej komisji ds. klimatu, która będzie partnerem dla Ministerstwa Klimatu - to jeden z postulatów posłów Koalicji Obywatelskiej, przedstawionych w czwartek na konferencji prasowej w Sejmie.

Posłowie KO poinformowali na czwartkowej konferencji prasowej w Sejmie, że złożyli do marszałka Sejmu projekt uchwały o kryzysie klimatycznym. "Proponujemy w niej trzy główne postulaty - po pierwsze - aby Sejm przyjął stanowisko, że Polska znajduje się w stanie kryzysu klimatycznego; po drugie - aby przyjąć bardzo szybko pakiet działań, by wyjść z tego kryzysu; po trzecie - aby przyjąć datę dojścia do neutralności klimatycznej" - mówiła posłanka Urszula Zielińska (KO). Dodała, że oni proponują tę datę jako 2050 rok, ale - jak zastrzegła - są "otwarci na dyskusję".

Współprzewodnicząca Zielonych Małgorzata Tracz (KO) powiedziała, że "potrzebujemy ambicji oraz odwagi, aby wprost powiedzieć, że Polska jest w stanie kryzysu klimatycznego". "Potrzebujemy odwagi, aby odejść od paliw kopalnych i stworzyć nowe, zielone, stabilne miejsca pracy, oparte o rozwój energii ze źródeł odnawialnych" - mówiła.

"Ta uchwała o stanie kryzysu klimatycznego będzie jasnym kierunkiem, wyznaczonym przez Sejm, że w Polsce mamy kryzys klimatyczny, że on nas dotyka" - oświadczyła Tracz.
Podkreśliła też, że posłowie KO chcą powołania w Sejmie stałej komisji ds. klimatu, która będzie partnerem dla Ministerstwa Klimatu. Proponują też powołanie rady klimatycznej, złożonej z niezależnych ekspertów, którzy ustalą kroki, jakie należy podjąć w celu przeprowadzenia transformacji klimatycznej.

"Z wielką radością przyjęliśmy powołanie Ministerstwa Klimatu, a jeśli jest takie ministerstwo, to znaczy, że z klimatem jest problem" - powiedział poseł Bartłomiej Sienkiewicz (KO). "Liczymy na dobrą współpracę z rządem ponad podziałami" - dodał. Posłowie KO liczą, że PiS poprze ich uchwałę.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: RobG56 21.11.2019r. 19:18
Potrzebne są komisje sejmowe ds Topniejących lodowców, ds Burz piaskowych, ds Pochłaniania Malediwów, ds Produkcji... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE