ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

FERC zatwierdziła budowę czterech instalacji eksportowych LNG w Teksasie
22.11.2019r. 09:03

Amerykańska Federalna Komisja Regulacji Energetyki (FERC) zatwierdziła w czwartek budowę czterech instalacji eksportowych skroplonego gazu ziemnego (LNG) w Teksasie o łącznej przepustowości około 184 mln m3 dziennie - czytamy w BiznesAlert.pl.

Trzy projekty znajdują się w okolicy Brownsville - Rio Grande, Annova LNG Brownsville i Texas LNG. Czwarta, średnich rozmiarów Corpus Christi Cheniere Energy, znajduje się w Corpus Christi.

- W ciągu ostatnich dziewięciu miesięcy Komisja zakończyła prace nad wnioskami o 11 projektów eksportowych LNG, pomagając Stanom Zjednoczonym zwiększyć dostępność gazu ziemnego dla naszych sojuszników, którzy potrzebują dostępu do wydajnego, niedrogiego i przyjaznego dla środowiska paliwa do wytwarzania energii - powiedział przewodniczący FERC Neil Chatterjee. Aby uzyskać zgodę, projekty w Brownsville podjęły kroki, takie jak zastawianie ziemi w celu ochrony zagrożonych gatunków dużych kotów żyjących w rejonie południowego Teksasu.
FERC podała, że we wszystkich czterech zatwierdzonych projektach złożono wnioski do Departamentu Energii Stanów Zjednoczonych w sprawie zezwolenia na eksport gazu do krajów bez umów o wolnym handlu ze Stanami Zjednoczonymi - czytamy w BiznesAlert.pl.
Reuters , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE