ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Gorzów i Zielona Góra z dofinansowaniem na zakup elektrycznych autobusów
22.11.2019r. 10:41

Gorzów Wlkp. i Zielona Góra otrzymają z funduszy UE dofinansowanie na zakup autobusów elektrycznych i budowę stacji do ich ładowania. W sumie trafi do nich 20 takich pojazdów. W Gorzowie będą to pierwsze autobusy napędzane tylko energią elektryczną.

Jak poinformowała w piątek Ewa Iwańska z Wydziału Promocji i Informacji Urzędu Miasta Gorzowa, projekt dotyczący zakupu taboru elektrycznego jest realizowany przez miasto i Miejski Zakład Komunikacji. Jego całkowita wartość to ok. 30,5 mln zł, a przyznane dofinansowanie to prawie 21 mln zł.

Pozyskane pieniądze pozwolą na zakup ośmiu autobusów elektrycznych. Oprócz tego powstaną stacje ładowania w pięciu lokalizacjach. Pierwsze pojazdy elektryczne miasto planuje zakupić w 2021 roku.

Jak poinformowała w piątek PAP dyrektor Miejskiego Zakładu Komunikacji w Zielonej Górze Barbara Langner, miasto w ramach tego konkursu otrzyma ponad 30 mln zł dofinansowania do projektu o wartości ponad 45 mln zł. Obejmuje on zakup 12 elektrycznych autobusów na potrzeby MZK oraz budowę kolejnej stacji do ich szybkiego ładowania.
Langner przekazała, że Zielona Góra od kilku lat buduje system komunikacji miejskiej opartej na elektrycznych autobusach. Obecnie tamtejsze MZK dysponuje 43 takimi pojazdami, a po zakupie kolejnych będzie ich 55.

Obie stolice woj. lubuskiego znalazły się w gronie 13 miast, którym Centrum Unijnych Projektów Transportowych przyznało z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko (działanie 6.1 POIiŚ Rozwój publicznego transportu zbiorowego w miastach) dofinansowanie ze środków unijnych na zakup elektrycznych autobusów. Wszystkie te projekty opiewają na 668 mln zł i zostaną dofinansowane w 85 proc. - kwotą 460,16 mln zł. W wyniku ich realizacji zostanie zakupionych 190 pojazdów.

Jak poinformowano na serwisie Programu Infrastruktura i Środowisko, w wyniku dużego zainteresowania konkursem zwiększono kwotę alokacji w tym konkursie z 300 mln zł do 460 mln zł.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE