ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Wiceprezes JSW: wydobycie w '19 będzie porównywalne rdr, na poziomie ponad 15 mln ton
22.11.2019r. 12:03 22.11.2019r. 11:46

JSW zakłada, że w 2019 r. jej wydobycie węgla będzie na porównywalnym poziomie rdr - poinformowali przedstawiciele spółki. W najbliższych latach produkcja powinna mieścić się w przedziale 15-16 mln ton, z rosnącym udziałem węgla koksowego.

"Wydobycie w tym roku będzie porównywalne do tamtego roku, z małym plusem, na poziomie ponad 15 mln ton" - powiedział wiceprezes ds. technicznych Tomasz Śledź na konferencji.

Wcześniej spółka informowała, że jej celem na ten rok jest wydobycie na poziomie 15,5 mln ton węgla.

Wiceprezes wyjaśnił, że nieco niższa od wcześniejszych założeń produkcja wynika z decyzji o zmniejszeniu wydobycia węgla w kopalni Budryk w związku z trwającą tam modernizacją zakładu przeróbczego.

Po trzech kwartałach produkcja węgla JSW spadła o 3,8 proc. rdr do 10,86 mln zł.

Śledź poinformował, że obecnie pracuje 27 ścian wydobywczych. Dodał, że w 2020 roku liczba ścian powinna wynieść 25.

Pytany o planowaną produkcję węgla w 2020 i 2021 roku, odpowiedział: "W 2020 roku będzie 25 ścian. Chcemy utrzymywać spółkę na 25 ścianach, co wystarczy na produkcję na poziomie 15-16 mln ton, nie chcemy schodzić z tym poziomem".

"Optymalizujemy produkcję. Mamy w tej chwili taką możliwość, przy rozcinkach, rozpoznaniu złoża, by próbować spinać produkcję na mniejszym wolumenie, ale lepszego węgla" - dodał wiceprezes ds. strategii i rozwoju Artur Dyczko.
JSW chce wykonać w tym roku ok. 10 km więcej robót korytarzowych rok do roku, co ma zapewnić bezpieczną pracę nawet na dwa lata.

Zapasy węgla JSW na koniec trzeciego kwartału 2019 r. wynosiły 1,58 mln ton i były większe o ok. 500 tys. ton w porównaniu ze stanem na koniec I półrocza, z czego ok. 1 mln ton to zapasy węgla energetycznego.

"Produkcja bieżąca jest sprzedawana na bieżąco. Celem jest, by zejść z zapasów do 1 mln ton" - powiedział wiceprezes Śledź.

Wiceprezes ds. handlu Rafał Pasieka wyjaśnił, że zejście z zapasami węgla do 1 mln ton to cel średnioterminowy, a na koniec tego roku zapasy nie powinny być wyższe niż na koniec września.

"W długim okresie planujemy oddać zakłady przeróbcze węgla. One pozwolą nam na to, by zmniejszyć w miksie udział węgla energetycznego w przyszłości" - powiedział wiceprezes Pasieka.

Pytany o kontrakt z ArcelorMittal, który zdecydował o tymczasowym wstrzymaniu prac części surowcowej w krakowskiej hucie, Pasieka odpowiedział: "Jeśli chodzi o koks, to Arcelor nie jest naszym kluczowym odbiorcą. Jeśli chodzi o węgiel koksowy sytuacja wygląda inaczej, to nasz największy odbiorca, ale żadne negatywne sygnały do nas nie docierają. Jesteśmy przekonani, że kwestia dostaw węgla koksowego nie jest zagrożona. Jesteśmy w trakcie negocjacji kolejnego kontraktu".

Pasieka poinformował, że dla węgla koksowego spółka poszukuje nowych rynków zbytu.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE