ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Złota Karta Lidera Bezpiecznej Pracy dla Elektrowni Bełchatów
22.11.2019r. 11:54

Elektrownia Bełchatów należąca do spółki PGE GiEK z Grupy PGE została uhonorowana najwyższym wyróżnieniem za skuteczne działania w zakresie poprawy bezpieczeństwa i ochrony zdrowia człowieka w środowisku pracy. Złota Karta Lidera Bezpiecznej Pracy przyznana przez Centralny Instytut Ochrony Pracy - Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie wyróżniła bełchatowską elektrownię już po raz ósmy.

Prestiżowe Karty Liderów Bezpiecznej Pracy (złote, srebrne i zielone) wręczane są podczas Forum Liderów Bezpiecznej Pracy. Ścisłe określone kryteria oceny dotyczą m.in. wskaźników wypadków przy pracy i chorób zawodowych oraz działań podejmowanych na rzecz wdrażania i upowszechniania osiągnięć z dziedziny bhp, w tym podnoszenie wiedzy i kultury bezpieczeństwa pracy.

- Elektrownia należy do grona Liderów Bezpiecznej Pracy od 19 lat i może poszczycić się szczególnymi osiągnięciami w tym zakresie. Stworzenie jak najlepszych i najbezpieczniejszych warunków pracy jest naszą szczególną troską, dlatego cieszę się, że te wysiłki są doceniane przez niezależne gremia. Ciągłe doskonalenie, eliminowanie i ograniczanie zagrożeń, a także popularyzowanie i szkolenie w celu kształtowania świadomości pracowników w zakresie tworzenia prawidłowych i bezpiecznych warunków pracy przynoszą wymierne efekty - podkreśla Andrzej Legeżyński, dyrektor Elektrowni Bełchatów.W gronie Liderów Bezpiecznej Pracy jest obecnie 150 przedsiębiorstw i instytucji, które mogą być przykładem dla innych w kwestiach związanych z poziomem bezpieczeństwa pracy oraz szeroko rozumianą kulturą bezpiecznej pracy. Wśród oddziałów spółki PGE GiEK w gronie liderów są także Elektrownia Turów i Zespół Elektrowni Dolna Odra.

- Dla PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna sprawą najwyższej wagi jest dbałość o zdrowie i życie pracowników, stąd nasze działania, których celem jest tworzenie bezpiecznego środowiska pracy. Promujemy działania związane z BHP i zawsze poszukujemy takich rozwiązań organizacyjnych, które uwzględnią konieczność ochrony zdrowia i życia pracowników oraz zapewnią im godne warunki pracy - dodaje Robert Ostrowski, prezes zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

Forum Liderów Bezpiecznej Pracy stanowi płaszczyznę bezpośrednich kontaktów między jego członkami. Służą one wymianie doświadczeń i dobrych praktyk w zakresie tworzenia bezpiecznych i ergonomicznych warunków pracy, przy merytorycznym wsparciu Państwowego Instytutu Badawczego.
PGE GiEK

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE